Учені створили наднадійну літій-іонну батарею


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Літій-іонні батареї знайшли широке застосування в сучасній електроніці завдяки своїй енергоємності й віддачі. Проте токсична, вогненебезпечна і невологостійка природа їх складових частин – електролітів – серйозно обмежує можливості виробництва і варіанти використання.

Просте рішення

Цю проблему розв’язували Мерілендський університет разом з лабораторією армії США і в 2015 році представили безпечніший і стійкіший рідкий електроліт з великим вмістом солі (“сіль з водою”). Новий висококонцентрований електроліт на водній основі став відповіддю на гостру проблему використання води в літій-іонних батареях. Він дозволив розширити так зване “вікно стабільності” з 1,2 до 3 вольт, що істотно збільшило щільність енергії в нових батареях.

Команда вчених огорнула водно-соляний електроліт в полімерну матрицю полівінілового спирту, створивши ще стабільніший полімерний електроліт гелю (GPE). Цей GPE став основою нової гнучкої літій-іонної батареї, для якої не страшні згини і злами.

Форм-фактор сьогоднішніх літій-іонних батарей істотно обмежений займистими електролітами, що входять до його складу. З такими компонентами потрібно додаткові зусилля і матеріали для забезпечення безпеки їх використання. Думаю, розроблений водно-сольовий електроліт повністю змінить уявлення про методи виробництва і використання літій-іонних батарей.

Костас Герасопулос, головний дослідник лабораторії прикладної фізики армії США

Невбиваний акумулятор

Щоб на практиці продемонструвати можливості нової гнучкої батареї, команда вчених влаштувала їй випробування на відкритому повітрі. Електроліт гелю був огорнутий лише в ізоляційну термостійку стрічку для підтримки форми. У такому вигляді нова батарея без будь-яких збоїв живила вентилятор. Під час роботи джерело енергії опускали в морську воду і відрізали від нього шматочки, – нова батарея з успіхом витримала всі суворі експерименти.

Нова літій-іонна батарея після серії балістичних випробувань (все ще робоча).

Стійкість і стабільність нової батареї можуть бути з успіхом застосовані не лише в побуті, але й у військовій промисловості.

Джерело: блог Futurity

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Прогрес не стоїть на місці все зплином часу розвивається. Різного виду і типу батареї і аккумулятори постійно оточують наш побут. Без електронних пристроїв навіть важко уявити наше існування. І звичайно новіші технології майже завжди краще ніж старі. Так само і тут більш витриваліші і міцніші батареї та уккумулятори звізно краще і зручніше в повсякденному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *