
Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.
Літій-іонні батареї знайшли широке застосування в сучасній електроніці завдяки своїй енергоємності й віддачі. Проте токсична, вогненебезпечна і невологостійка природа їх складових частин – електролітів – серйозно обмежує можливості виробництва і варіанти використання.
Просте рішення
Цю проблему розв’язували Мерілендський університет разом з лабораторією армії США і в 2015 році представили безпечніший і стійкіший рідкий електроліт з великим вмістом солі (“сіль з водою”). Новий висококонцентрований електроліт на водній основі став відповіддю на гостру проблему використання води в літій-іонних батареях. Він дозволив розширити так зване “вікно стабільності” з 1,2 до 3 вольт, що істотно збільшило щільність енергії в нових батареях.
Команда вчених огорнула водно-соляний електроліт в полімерну матрицю полівінілового спирту, створивши ще стабільніший полімерний електроліт гелю (GPE). Цей GPE став основою нової гнучкої літій-іонної батареї, для якої не страшні згини і злами.
Форм-фактор сьогоднішніх літій-іонних батарей істотно обмежений займистими електролітами, що входять до його складу. З такими компонентами потрібно додаткові зусилля і матеріали для забезпечення безпеки їх використання. Думаю, розроблений водно-сольовий електроліт повністю змінить уявлення про методи виробництва і використання літій-іонних батарей.
Невбиваний акумулятор
Щоб на практиці продемонструвати можливості нової гнучкої батареї, команда вчених влаштувала їй випробування на відкритому повітрі. Електроліт гелю був огорнутий лише в ізоляційну термостійку стрічку для підтримки форми. У такому вигляді нова батарея без будь-яких збоїв живила вентилятор. Під час роботи джерело енергії опускали в морську воду і відрізали від нього шматочки, – нова батарея з успіхом витримала всі суворі експерименти.
Нова літій-іонна батарея після серії балістичних випробувань (все ще робоча).
Стійкість і стабільність нової батареї можуть бути з успіхом застосовані не лише в побуті, але й у військовій промисловості.
Джерело: блог Futurity
Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?
Прогрес не стоїть на місці все зплином часу розвивається. Різного виду і типу батареї і аккумулятори постійно оточують наш побут. Без електронних пристроїв навіть важко уявити наше існування. І звичайно новіші технології майже завжди краще ніж старі. Так само і тут більш витриваліші і міцніші батареї та уккумулятори звізно краще і зручніше в повсякденному житті.