Quartz: Google збирає дані про місце розташування користувачів Android


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Багато користувачів помічали, що іноді смартфони відстежують їхнє місце розташування. Але що відбувається, коли всі функції геолокації відключені, на смартфоні не встановлено відстежуюче ПЗ і навіть у слоті для сім-карти його немає?

Google стежить за нами?

Як встановило видання Quartz, більшість мобільних телефонів під управлінням ОС Android збирають дані геолокації та відправляють їх Google, коли користувач виходить в Інтернет. Починаючи з 2017 року, всі Android-смартфони збирають, крім усього іншого, і адреси точок стільникового зв’язку. Як результат, компанія має доступ до даних про місце розташування і пересування окремих осіб. Це стеження явно виходить за розумні межі конфіденційності.

Співробітники Quartz звернулися за роз’ясненнями до Google. Її представники повідомили, що адреси вишок мобільного зв’язку включені в інформацію, яка відправляється Google. Вона використовується вже протягом 11 місяців для управління push-повідомленнями і повідомленнями системи на телефонах. Прес-служба Google запевнила, що дані ніде не були зловмисно використані й ніде не зберігаються.

Google припинить збір даних про місце розташування

У своїй відповіді на запит Quartz прес-служба Google зазначила, що телефони Android наприкінці листопада припинять збір і відправку даних про місце розташування, що збираються за адресами вишок мобільного зв’язку.

У січні 2017 року ми почали збирати ID з вишок мобільного зв’язку для підвищення швидкості й продуктивності доставки повідомлень. Проте ми ніколи не включали ці дані в нашу систему мережевої синхронізації. Зараз цей експеримент закінчується, і телефони більше не збиратимуть ці ID.

Дані про місце розташування вишок стільникового зв’язку,

що відправляються Android-пристроями

Залишається незрозумілим, як саме ці дані допоможуть поліпшити доставку повідомлень. Але вони можуть бути з легкістю використані для визначення точного місця розташування конкретної людини. Незважаючи на шифрування даних і заяву Google про те, що вони нікому не передаються і не зберігаються, є вірогідність їх злому за допомогою стороннього ПЗ, установленого на телефоні жертви.

Майже всі смартфони приховано відправляють дані геолокації

Джерело, яке знається на цій ситуації, повідомило Quartz, що збір даних здійснювався з Android-пристроїв будь-яких типів і марок. Це стало можливим після деяких змін у сервісі Google Firebase Cloud Messaging, який було запущено на всіх пристроях Android за умовчанням.

Згідно з розслідуванням Quartz, навіть скинуті до заводських налаштувань пристрої надсилають дані Google. Смартфони, що використовують мобільний інтернет і WiFi-з’єднання, відправляють геолокацію кожного разу, коли пристрій підключається до нової точки доступу або наближається до нової вишки мобільного зв’язку.

Збір даних у комерційних цілях

У політиці конфіденційності Google чітко не визначено, чи збирають пристрої дані про місце розташування, коли ці послуги відключені. У ній лише йдеться про те, що компанія збирає подібну інформацію з пристроїв, які використовують сервіси Google.

У сервісах Google ми збираємо і обробляємо дані про Ваше фактичне місце розташування. Також ми використовуємо різні технології визначення координат, наприклад аналізуємо Вашу IP-адресу, дані GPS та інших датчиків пристрою з метою виявлення найближчих до Вас пристроїв, точок доступу до Wi-Fi та вишок стільникового зв’язку.

Зауважимо, що зібрані дані можуть використовуватися не лише для відстежування місця розташування конкретного користувача, але й у рекламних цілях. Наприклад, маркетингові компанії, одержуючі дані від Google, можуть відстежувати переміщення відвідувачів магазинів і використати дані для таргетингу реклами, яку смартфон пропонує користувачеві.

Джерело: Quartz Media

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *