Поліпшення відладчика і розширення WebExtensions API: що нового для розробників у Firefox 58


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Нещодавно вийшов Firefox 57 Quantum, він став швидшим, але для розробників важлива не лише швидкість браузера. Нові движки допомогли поліпшити інструменти веб-розробника, і ці зміни вже доступні в бета-версії Firefox 58.

Засоби керування CSS

Успішний запуск CSS Grid Inspector надихнув розробників на створення інструмента CSS Shapes Highlighter для елементів із властивістю clip - path.

Додана підтримка CSS-властивості font - display, що дозволяє фіксувати час, відведений браузеру на очікування завантаження шрифту.

У Firefox Quantum також з’явився новий CSS-движок, який виправив численні баги і неточності відображення стилів. Наприклад, calc () тепер завжди працює коректно.

Поліпшений відладчик

Інструменти Firefox поступово переводять на сучасні веб-технології. У версії Firefox 58 для розробників консоль, відладчик, засіб моніторингу мережі й режим “чуйного дизайну” реалізовані поверх популярних бібліотек за зразком React і Redux. Істотні зміни торкнулися відладчика.

По-перше, тепер карти коду працюють скрізь і підтримують підсвічування синтаксису розміток як в JSX:

По-друге, відладчик навчився розпізнавати Webpack і відповідним чином відмічати його в дереві файлів. Більше того, тепер він розпізнає понад 20 JS-бібліотек і може групувати їх стекові фрейми в стеку викликів. Це нововведення спрощує відділення власного коду розробника від коду фреймворка під час відстежування помилок:

І нарешті, з’явилися розумні точки зупинки, які залишаються в потрібному місці навіть після рефакторингу і переоголошенні змінних.

Доповнення до WebExtension API

У Firefox 58 з’явилося багато нових WebExtension API. Одним із цікавих доповнень є підтримка колірних схем вкладок:

Розробники обіцяють, що в 2018 році список доступних API буде серйозно розширений.

Інші цікавинки

Firefox 58 повністю підтримуватиме WebVR і на Windows, і на macOS:

Крім того, в Android-версії з’явилася підтримка аудіоформату FLAC, раніше доступного тільки на десктоп-платформах (Windows, macOS і Linux).

Повний список змін доступний у документації MDN.

Джерело: блог Mozilla Hacks

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *