Учені використали машинне навчання для відтворення галюцинацій у VR


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Дослідження складних механізмів людського розуму, відповідальних за виникнення галюцинацій – завдання не з простих. Хоч би тому, що це явище зазвичай викликається психічними станами або психоделічними наркотиками, які спотворюють сприйняття дійсності.

Нове рішення

Проте для вивчення особливостей роботи мозку більше не треба “частувати” учасників експерименту “кислотою”: учені з Сассекського університету розробили новий пристрій, що набув назви “Машина галюцинацій”. Трохи видозмінивши відкриту бібліотеку Google DeepDream (спочатку придуману для розпізнавання облич на фото й автоматичної класифікації зображень) і поєднавши її з досвідом VR, дослідники створили “біологічно правдоподібні галюцинації”. За допомогою технології згортальних нейронних мереж новий винахід успішно перетворить звичайні відео на “психоделічний майданчик”.

Зображення, пропущені через DeepDream

А вони правда справжні?

Для визначення правдоподібності отримуваних “галюцинацій” дослідниками було проведено два експерименти. У першому вивчалася “спроможність” візуальних спотворень, згенерованих машиною. Для цього було запрошено 12 учасників, яким показувалися нормальні й психоделічні відео. Свої враження вони фіксували у вигляді відповідей на заздалегідь підготовлений список питань, розроблений для оцінки відчуттів від галюцинацій.

Потім ці результати порівнювалися з попереднім дослідженням, у якому учасникам довелося спожити псилоцибін (психоделічний інгредієнт “чарівних грибів”).

Метою другого експерименту було з’ясувати, чи зможе “Машина галюцинацій” викликати в учасників “спотворення часу” – часте явище в людей у зміненому стані свідомості (ЗСС), коли зникає почуття часу.

За результатами досліджень, картини, генеровані машиною, виявилися надзвичайно схожими з відчуттями людей, які перебувають у ЗСС. Проте другий експеримент показав, що характерне “спотворення часу” новий винахід не викликає.

Великий прорив

Насправді “Машина галюцинацій” – величезний крок назустріч розумінню функціонування мозку людини. Можливість відтворювати на комп’ютері загадкові породження свідомості відкриває широкі перспективи для його вивчення і, за словами вчених, незабаром може допомогти багатьом людям по-справжньому лікувати серйозні психічні й неврологічні розлади не на рівні симптомів, а на рівні дії на механізми, які є першопричинами виникнення хвороб.

Повний звіт про серію проведених експериментів доступний у блозі Scientific Reports.

Джерело: The Next Web

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *