Доступне оновлення мови програмування Rust 1.22


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Вийшла нова версія Rust – сучасної мови системного програмування, орієнтованої на безпеку, швидкість і паралелізм. Оновлення Rust випускаються кожні декілька тижнів, тому нові версії приносять відносно небагато змін.

Через виявлену в останню мить проблему з обробкою посилань на папки при роботі Cargo під macOS High Sierra, практично одночасно з версією 1.22.0 була випущена і версія 1.22.1, що виправляє цю помилку.

Основне нововведення в Rust 1.22 – можливість використати оператор ? з опціональними типами за аналогією з тим, як він використовується з типами-результатами. Наприклад, це дозволяє замість такого коду:

fn avatar_size (&self, user _id: u64) -> Option<(u32, u32)> { let user = match self.find_user (user_id) { Some (user)  => user, None => return None, }; let avatar = match user.avatars ().first (){ Some (avatar)  => avatar, None => None, }; Some (avatar.size)}

писати просто:

fn avatar_size (&self, user _id: u64) -> Option<(u32, u32)> { Some ( self.find_user (user_id)?.avatars ().first ()?.size )}

Надалі планується розширити оператор ? для підтримки довільних, у тому числі призначених для користувача, типів за допомогою типажу Try.

Інше невелике, але важливе поліпшення – підтримка константних і статичних значень типів, що мають деструкцію, тобто які реалізовують типаж Drop. Надалі планується додати підтримку константних функцій, що дозволить використати як констант і статичні значення і значення типів, що вимагають ініціалізації.

Крім того, була збільшена швидкість компіляції, стабілізовані декілька нових API у рамках стандартної бібліотеки, а також виправлено декілька багів. Детальний список змін можна знайти у GitHub- репозиторії проекту.

Джерело: блог Rust

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *