Apple створила систему комп’ютерного зору для автономних машин


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Амбіції Apple зі створення власного безпілотного автомобіля поступово зменшились. Співробітники компанії зосередилися на створенні ПЗ для автономних машин. У червні 2017 року головний виконавчий директор Apple Тім Кук повідомив, що яблучна компанія націлена на розробку системи управління безпілотниками, яка може бути використана в різного виду транспортних засобах. Цей проект повинен стати своєрідною матір’ю всіх проектів ШІ.

VoxelNet

Дослідження, проведене відділом машинного навчання Apple, підтверджує вибраний шлях розвитку компанії у галузі безпілотників. Документ описує систему зіставлення об’єктів і даних, яка може бути застосована в різних галузях: від автономної навігації безпілотників і роботів до впровадження в доповнену і віртуальну реальність. Щоправда, ця стаття є лише академічним дослідженням і не означає, що Apple працює над конкретними прикладами використання описаної вище системи.

Система VoxelNet створена спеціально для підвищення якості даних, що надходять із сенсорів комп’ютерного зору автономних машин, а саме: з датчиків LIDAR. Ці компоненти є невід’ємною частиною багатьох автономних транспортних засобів і працюють таким чином: промінь лазера, що випускається, відбивається від навколишніх безпілотних об’єктів, створюючи 3d-модель оточення.

Лазери забезпечують кращу якість інформації про глибину об’єктів, порівняно зі звичайними камерами, але створюють неоднорідні карти, у яких певні ділянки просто невидимі через предмети, блокуючі поширення лазера. В результаті ми отримуємо розріджені карти зі змінною щільністю точок. Іншими словами, неоднорідність карт є неприпустимою для безпечного пересування безпілотників.

Що пропонують інженери Apple?

Щоб обійти проблеми, які виникають при використанні лазерів, інженери часто розгортають ряд дискретних систем, які спочатку ділять 3d-дані LIDAR на області (карти розбиваються на тривимірні пікселі, відомі як воксели), що цікавлять їх, а потім класифікують те, що знаходиться всередині кожної з областей: велосипеди, пішоходи, вуличні знаки і т. д.

VoxelNet стискає ці процеси в єдину нейронну мережу, що призводить до ефективнішої системи, ніж її прямі попередники. Автори системи Інь Чжоу і Онцел Тузел порівняли продуктивність VoxelNet із низкою конкуруючих програм, і вона за багатьма показниками випередила їх.

Мало хто використовує LIDAR безпосередньо

Чи є це новаторською ідеєю використання у безпілотних технологіях? Не зовсім. Роланд Мертенс, голландський інженер, який розробляє системи комп’ютерного зору для автономних транспортних засобів, погодився з тим, що результати роботи системи вражають. Однак він також зазначив, що інші фірми вже давно використовують різні методи для усунення недоліків LIDAR. Наприклад, вони об’єднують 3d-дані LIDAR із сигналами, що надходять зі звичайних камер.

Tesla взагалі не використовує LIDAR, але їх автономні машини – одні з кращих. Хоча VoxelNet і може потенційно використовуватися у безпілотниках, вона буде, в основному, цікавою для інших дослідників, які працюють із подібними даними.

Блог Apple про машинне навчання

Зауважимо, що ця стаття викладена в публічному доступі. Це не схоже на звичайну практику Apple. Компанія відома своєю потайністю щодо технологій, які розробляються нею, що кардинально відрізняє її від Google і Facebook, які свої досягнення відразу представляють громадськості.

Почавши свій блог машинного навчання, Apple трохи відкрилася співтовариству розробників. На даний момент у ньому розглянутий ряд інструментів ШІ, покладених в основу важливих продуктів Apple, таких як ідентифікація осіб (для Face ID) і розпізнавання мовлення (для Siri).

Джерело: The Verge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *