Іспанські вчені представили прототип гібридного квантового Інтернету


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У науковій статті вчені Інституту ICFO під керівництвом професора Гуго де Рідматтена повідомили про успішне закінчення тестування установки гібридного квантового зв’язку. Вони також продемонстрували, як саме здійснюється фотонний зв’язок між вузлами різної природи, розташованими в сусідніх лабораторіях.

Ключові елементи квантового зв’язку

Ключовими елементами квантового зв’язку є самі носії інформації – фотони – і вузли обробки інформації, що переноситься фотонами. Зазвичай вони створюються з холодних атомарних газів або твердих матеріалів із використанням допанту. Хоча фотони і зарекомендували себе як ідеальні носії інформації, дотепер залишається невизначеність щодо того, які саме матеріали слід використати як мережеві вузли.

Кожна система забезпечує різні функціональні можливості. Тому і була запропонована реалізація гібридної мережі, яка дозволяє об’єднати кращі функції різних систем.

Що зробили співробітники ICFO?

Попередні дослідження показали, що перенесення квантової інформації між вузлами з однакових компонентів є надійним. Експеримент співробітників ICFO – перше застосування гібридної мережі вузлів.

У своїй роботі дослідники використали два абсолютно різних види вузлів. Випромінюючий був охолоджений лазером хмарою атомів рубідію, а приймаючий – кристалом, легованим іонами празеодимію. З холодного газу вони змогли створити кубіт, закодований у фотоні з дуже вузькою пропускною спроможністю і з довжиною хвилі 780 нм. Потім вони перетворили його в новий фотон з довжиною хвилі в 1552 нм, щоб продемонструвати, що ця мережа може бути повністю сумісна із сучасним телекомунікаційним С-діапазоном.

Ілюстрація гібридної інформаційної мережі з двома квантовими вузлами, що складаються з охолодженої лазером хмари атомів рубідію (червона хмара ліворуч) і кристала, легованого іонами празеодимію (білий куб праворуч)

Після всіх перетворень учені надіслали фотон через оптичний кабель з однієї лабораторії до іншої. Там довжина хвилі фотона була змінена до 606 нм для коректної взаємодії та передачі квантового стану приймаючому кристалічному вузлу. Він, у свою чергу, зміг з дуже високою точністю зберегти квантову інформацію фотонного кубіта близько протягом 2,5 мікросек.

Результати

Результати дослідження показують, що дві дуже різні квантові системи здатні зв’язуватися і взаємодіяти за допомогою єдиного фотона. Професор Гуго де Рідматтен говорить:

Можливість підключення квантових вузлів із різними функціональностями і можливостями, а також передача кубітів за допомогою поодиноких фотонів є важливою віхою в розвитку гібридних квантових мереж.

Новини квантового світу

Додамо, що IBM нещодавно оголосила про створення прототипу 50-кубітного квантового комп’ютера. Компанія також повідомила, що відкриє платний доступ до 20-кубітного квантового комп’ютера 2018 року.

Джерело: Phys.org

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *