Intel оголосила про швидке завершення епохи BIOS


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

BIOS, базова система всіх комп’ютерів, доживає свої останні роки. Створена для забезпечення введення і виведення даних, а також для зміни налаштувань “заліза” комп’ютера, вона вже не здатна конкурувати із сучасним і безпечнішим інтерфейсом UEFI.

Офіційне прощання з BIOS

За словами розробника Intel Брайана Річардсона, з 2020 року компанія повністю перейде на підтримку UEFI Class 3. За роки своєї популярності BIOS увібрав в себе величезну кількість проблем із сумісністю, внаслідок чого з’явилися апаратні обмеження (16-бітовий режим процесора, максимум 1 Мб адресованої пам’яті, максимум завантажувальних дисків у 2 Тб), проблеми з продуктивністю і безпекою, які не усувалися весь цей час, а лише виправлялися милицями.

А що зараз?

Зазначимо, що нині більшість виробників материнських плат використовують UEFI Class 2. Він дозволяє користувачам вибирати між інтерфейсами UEFI і BIOS, використовуючи модуль CSM (Compatibility Support Module). Саме відміна підтримки CSM найближчим часом і підпише вирок BIOS. Цим рішенням компанії-виробники зможуть усунути вищеописані проблеми, але спричинять низку нових, хоча й меншої важливості.

Що втратимо?

Без CSM буде неможливою установка 16-бітових ОС, софта і драйверів у нативному режимі, а також застарілого устаткування, що не має UEFI-сумісного BIOS. На додачу до цього, обов’язкове використання Secure Boot викреслить зі списку сумісності всі ОС, що не вміють через нього запускатися.

Стисло прo Secure Boot

Функція була створена в цілях боротьби з тими руткитами, що модифікують завантажувач ОС,  і дозволяє запускати тільки підтверджені криптографічними ключами образи ОС. Свого часу Secure Boot викликала багато критики, оскільки утруднювала установку на захищені нею пристрої альтернативні операційні системи. Зокрема, проблеми виникли у власників ноутбуків з передустановленою на них Windows 8.

Джерело: v.sharunov

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *