Amazon представила сервіс Sumerian для створення VR-, AR- і 3d-додатків


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Компанія Amazon представила інструмент Sumerian для створення VR-, AR- і 3d-додатків. Sumerian допоможе розробникам у створенні мультиплатформених додатків, які працюють на Oculus, HTC Vive і пристроях під управлінням iOS, що використовують WebVR-сумісні браузери. Amazon також обіцяє додати підтримку ARCore.

Основні функції

На сьогодні інструмент доступний у превью-версії, але вже надає широкий спектр функцій для створення контенту прямо у вікні веб-браузера:

  • Редактор: веб-редактор для побудови 3d-сцен, імпорту ассетів, налаштування взаємодії скриптів і спеціальних ефектів із кросплатформеною реалізацією;
  • Бібліотека об’єктів: колекція заздалегідь реалізованих об’єктів і шаблонів;
  • Імпорт ассетів: завантаження сторонніх 3d-ассетів для використання в сцені. Sumerian підтримує імпорт об’єктів форматів FBX, OBJ і, незабаром, проектів Unity;
  • Бібліотека сценаріїв: колекція скриптів і сценаріїв 3d-движка JavaScript;
  • Хости: анімовані, реалістичні 3d-персонажі, які можуть бути кастомізовані за допомогою зміни статі, голосу і мови;
  • Інтеграція зі службами AWS: підтримка інтеграції з Amazon Polly і Amazon Lex для впровадження мови і природної мови в хости Sumerian. Крім того, бібліотека сценаріїв може використовуватися з AWS Lambda, що дозволяє застосовувати весь спектр послуг AWS.

Перший проект

Amazon Sumerian не вимагає від розробника наявності додаткових знань 3d-графіки і володіння навичками програмування для створення інтерактивних VR- і AR-сцен. Нижче наведений приклад початку роботи з робочим простором інструмента.

Створимо нову сцену майбутнього додатка:

Відкриється вид сцени за умовчанням:

Тепер можна додавати різні ассети і об’єкти для наповнення нашої сцени. Натиснення на Import Asset відкриє для Вас доступ до колекції ассетів. Щоб додати будь-який з об’єктів до сцени, натисніть Add:

Добре, вибраний ассет доданий до редактора Sumerian і відображається на панелі ассетів. Щоб перенести конкретний об’єкт на сцену, виберіть його в панелі й перетягніть у потрібне місце сцени:

Ось такий вигляд має доданий до сцени ассет:

Повторимо процес додавання нового ассета і перенесемо манекен у приміщення:

Використання скриптів

На додаток до цього, ми також можемо створити скрипт поведінки нашого ассета, додавши до нього ScriptComponent. Можна використати один із запропонованих скриптів, або створити власний:

'use strict';/* global sumerian */var setup = function (args, ctx) {// Called when play mode starts.};var fixedUpdate = function (args, ctx) {// Called on every physics update, after setup ().};var update = function (args, ctx) {// Called on every render frame, after setup ().};var lateUpdate = function (args, ctx) {// Called after all script " update" methods in the scene has been called.};
var cleanup = function (args, ctx) {// Called when play mode stops.};var parameters =[];

Джерело: блог AWS News

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *