Людина перемогла ШІ в перегонах дронів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Гонка дронів є прикладом спорту, в якому необхідно демонструвати блискавичну реакцію і діяти на рівні інстинктів. Проте люди недовго залишатимуться єдиними гравцями в цьому виді спорту.

Дрони NASA

ШІ проти людини

Дрони здатні літати на швидкості до 129 км/год по прямій. Проте великою проблемою для них є частина траси з перешкодами, оскільки алгоритм дотепер не здатний маневрувати так само філігранно, як людина. На цих спецділянках швидкість дронів знижувалася до 64 км/год. Проект-менеджер JPL Роб Рід намагається пояснити подібну поведінку дронів:

Людина керує дронами на рівні почуттів та інстинктів. ШІ чітко спрямовує дрони  за вказаною траєкторією, тоді як люди пілотують агресивніше, зі своєрідним зрізуванням кутів на поворотах.

Дрони під керівництвом ШІ літають обережніше і послідовно. Алгоритми навчання все ще перебувають у процесі розробки. Іноді дрони рухалися настільки швидко, що викликаний ефект motion blur збивав їх із заздалегідь визначеної траєкторії. З іншого боку, Лу зміг вивчити гоночну трасу після декількох кіл і літати з набагато більшою швидкістю і спритністю, ніж автономні безпілотні літальні апарати. Але, як і всі люди, він схильний до втоми, що не дозволило йому в обмежений термін продемонструвати ідеальні результати.

Це, безумовно, найщільніший гоночний трек, на якому я будь-коли літав. Один з моїх недоліків, як професійного пілота – я легко втомлююся. Коли я втомлений, то можу приймати хибні рішення, навіть якщо пролетів трек вже 10 разів.

Кен Лу

Попри те, що людина і ШІ розпочали гонку з приблизно однакового часу кіл, офіційно зафіксований такий результат: середній час Лу – 11,1 сек. за коло, у ШІ – 13,9 сек. Проте результати ШІ постійнші, а результати людини-пілота мали великий розкид.

Як застосувати ці напрацювання на практиці?

Зазначимо, що в своїй більшості  безпілотні літальні засоби покладаються на GPS для побудови шляху переміщення. Однак цей варіант є неприйнятним для приміщень закритого типу або в щільних міських районах, де сигнал супутника просто не зможе досягти цілі. Аналогічну проблему виявлено і в безпілотних автомобілів.

Запропонована JPL-технологія дронів, що використовують камери, а не супутники GPS, має безліч потенційних сфер застосування. Подібні дрони можуть бути використані для спостереження в приміщеннях, у пошуково-рятувальних операціях, а також допоможуть майбутнім роботам переміщатися приміщеннями космічних станцій.

ШІ перевершує людей не в усьому

Незважаючи на гучну навесні 2017 року перемогу ШІ AlphaGo над чемпіонами світу з гри Го, в деяких дисциплінах люди продовжують залишатися лідерами. Наприклад, на початку листопада в ході першого поєдинку в StarCraft між ШІ і людиною машина програла з рахунком 4:0.

Джерело: NASA News

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *