М’які робом’язи змогли підняти вагу, що в 1000 разів більше їхньої власної


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Команда лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту з MIT об’єдналася з ученими Гарвардського інституту Вісса, щоб створити штучний м’яз, здатний підняти вагу, що в 1000 разів більше його власної.

У статті, опублікованій в журналі PNAS, дослідники описують новий тип м’яких штучних м’язів. Кожен м’яз складається з герметичного мішка, заповненого повітрям або рідиною, навколо якого знаходиться оболонка, що має складчасту структуру. Тиск усередині мішка зменшується за допомогою електричного насоса, і вся структура скорочується, за аналогією з м’язами тіла.

Переваги та недоліки

У нових м’язів є свої недоліки. Найголовніше, що вони не такі маневрені, як традиційні роботи, і перепрограмувати їх не так легко. Напрям, у якому вони рухаються, повністю продиктований їхньою внутрішньою структурою і не може бути змінений. Одного разу складену в той або інший спосіб внутрішню структуру не можна змусити гнутися інакше. З іншого боку, оскільки спосіб руху м’язів визначається його структурою, йому не потрібна складна електронна система управління й достатньо перемикача, щоб ввімкнути або вимкнути його. М’язи можуть бути побудовані з доступних і легких матеріалів.

Сфери застосування

У м’яких штучних м’язів є багато потенційних способів застосування. Винахід може бути використаний в логістиці, оскільки робом’язи здатні акуратно захоплювати об’єкти, які потребують дбайливого ставлення. Крім того, з їх допомогою можна організувати складання предметів із нестандартними формами. Це питання настільки гостро стоїть у робототехниці, що Amazon проводить щорічне змагання з метою його вирішення. Для роботи з неправильними фігурами одні інженери використовують присоски, тоді як інші застосовують ШІ, щоб спробувати розрахувати кращий спосіб захоплення цілі. М’які м’язи обволікають предмет.

На думку дослідників, ця технологія може бути використана в медичних пристроях, промисловій робототехніці, дослідженнях космосу і різних несучих екзокістяках.

Джерело: The Verge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *