Computer World: HP потайно встановлює програми телеметрії на свої комп’ютери


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Щойно відгримів скандал, пов’язаний з установкою компанією Lenovo рекламного ПЗ без згоди користувачів. Це рішення коштувало компанії штрафу в розмірі $3,5 млн. Тепер, схоже, і HP починає потайно встановлювати додатки на ноутбуки користувачів.

Збір телеметрії

Згідно з численними повідомленнями, зібраним Computer World, компанія встановлює програми збору телеметрії на клієнтські комп’ютери без згоди користувачів. ПЗ HP Touchpoint Analytics Service вперше було виявлене ще 15 листопада 2017 року і, ймовірно, прийшло на зміну застарілому рішенню HP Touchpoint Manager.

З офіційного опису виходить, що менеджер містить усі необхідні інструменти для забезпечення безпеки всіх Ваших пристроїв, їх автоматичного оновлення й усунення несправностей. Проблема полягає в тому, що він встановлюється без дозволу користувачів і здатний призводити до перевантажень систем клієнтів HP.

Скарги користувачів

Користувачі почали скаржитися на значне збільшення споживання ресурсів комп’ютера цим додатком. Також було помічено, що він здатний як запускати, так і зупиняти безліч сторонніх додатків.

Проте HP в офіційному коментарі видання Engadget повідомила, що ставить конфіденційність своїх користувачів на перше місце, а установки додаткових асистентів і менеджерів відбуваються відповідно до політики конфіденційності компанії.

І як воно встановлюється?

Залишається неясним, як саме встановлюється додаток. Експерти Engadget припускають, що автоматична установка може бути пов’язана з останніми оновленнями Windows або допоміжними додатками підтримки HP. Але користувачі невдоволені навіть не фактом автоматичної установки додатка і збільшенням навантаження на процесор і ОЗП, а тим, що компанія без їх дозволу збирає ці телеметрії та відправляє їх на свої сервери.

Що робити?

Зазначимо, що ПЗ, яке заважає роботі й дратує,  може бути легко видалене із системи.

Джерело: Engadget

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *