Google розробила захист від навмисного підглядання в екран смартфона


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Усім знайома ситуація, коли в громадському транспорті особливо цікаві попутники спостерігають за екраном вашого смартфона. Листування з друзями, перегляд робочої пошти, фотографії з попередньої відпустки більше не належать тільки Вам, їх може побачити чужа і незнайома людина.

Захист від підглядання

На конференції Neural Information Processing Systems, яка відбудеться з 4 по 9 грудня 2017 року в Каліфорнії, співробітники Google Хе Цзюн Рю і Флоріан Шрофф представлять прототип власного проекту. Він здатний попереджати користувача про підглядання іншої людини в екран смартфона. Зауважимо, що на сьогодні цей прототип працює тільки на телефонах лінійки Pixel.

ПЗ використовує фронтальну камеру смартфона і машинне навчання, за допомогою якого відбувається визначення обличчя людини, що не є власником смартфона і підглядає в екран. Програма в режимі реального часу попереджає про ведення спостереження. На відео, яке опублікували дослідники, видно, що листування в месенджері постійно уривається, коли передня камера на смартфоні виявляє, що незнайомі люди дивляться на ваш екран.

Навчання прямо на смартфоні

Нині технічні деталі ПЗ невідомі. Проте можна сказати, що воно здатне розпізнавати осіб і відстежувати положення очей людей, які не є власниками пристрою. За словами розробників, система стабільно працює в різних умовах освітлення і розпізнає людей-підглядачів у різних позах. При цьому вона визначає спрямований у бік смартфона погляд усього за 2 мілісекунди.

Подібна швидкість обробки можлива завдяки роботі ШІ на самому пристрої, а не в хмарах. В іншому випадку затримка була б значно більше через необхідність надсилання даних на сервери Google. Нагадаємо, що в середині листопада Google випустила TensorFlow Lite, спеціально розроблену бібліотеку, яка полегшує інтеграцію штучного інтелекту в смартфони та інші мобільні пристрої під управлінням Android.

Джерело: Quartz

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: підглядання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *