Вийшла Kotlin 1.2: кросплатформеність і прискорення компіляції


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Вийшла нова версія Kotlin – сучасної мови, що сумісна з Java і розробляється компанією JetBrains.

Kotlin підтримує як компіляцію в JVM-байткод (сумісна з Java), так і в JavaScript, що дозволяє використати Kotlin і на бекенді, і на фронтенді (крім того, триває розробка підтримки компіляції Kotlin у нативний код із використанням LLVM). У Kotlin 1.2 з’явилася підтримка загальних модулів, що дозволяє використати той самий код як у браузері, так і на сервері або в мобільному додатку.

Компілятор у Kotlin 1.2 був ґрунтовно оптимізований, і відтепер компіляція потребує на 25 % менше часу. В наступних випусках серії 1.2.x планується продовжити роботу над оптимізацією компілятора.

До стандартної бібліотеки мови було додано декілька нових пакетів, що реалізовують математичні операції, рендеринг HTML, серіалізацію й тестування. Крім того, було додано декілька нових розширень для зручної роботи з колекціями і послідовностями.

Модифікатор lateinit тепер можна використати не лише з властивостями класів, але й з локальними змінними і глобальними властивостями. Тепер також можна перевірити статус ініціалізації lateinit змінної або властивості під час виконання.

Алгоритми роботи виведення типів (type inference) і розумних приведень типів (smart casts) в Kotlin 1.2 вдосконалені й тепер краще обробляють деякі складніші випадки. Особливо важливим є це поліпшення при роботі з Android API 26 через те, що метод findViewById () тепер має узагальнений зворотний тип.

В анотаціях тепер можна використати новий синтаксис для створення масивів замість виклику функції arrayOf ().

Повний список змін є в документації мови. Щоб оновитися до нової версії, достатньо вказати Kotlin 1.2.0 як залежність у Maven, Gradle або npm. Крім того, можна оновити плагін для середовища розробки (підтримуються IntelliJ IDEA і середовища на її основі, у тому числі Android Studio, а також Eclipse). Самостійну версію компілятора можна скачати зі сторінки релізу на GitHub.

Джерело: блог Kotlin

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *