Віталік Бутерін представив плани розвитку Ethereum 2.0


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Віталік Бутерін, співзасновник Ethereum, виступив на конференції Beyond Block у Тайбеї, присвяченій проблемам Ефіріуму, і розповів про своє бачення майбутнього платформи.

Були виділені 4 проблемних області, що потребують доопрацювання:

  • конфіденційність;
  • безпека консенсусу;
  • безпека смарт-контрактів;
  • масштабованість.

Команда Ethereum активно працює над кожним з перших трьох пунктів. Так, хардфорк Byzantium дозволяє розв’язати проблему конфіденційності за допомогою zk-SNARK, криптографічних інструментів, що лежать в основі Zcash. Протокол Casper розробляється для забезпечення безпеки консенсусу. Нова мова програмування Viper і процедура формальної верифікації можуть забезпечити надійність і безпеку смарт-контрактів.

Проте питання масштабованості стоїть дуже гостро. Віталік вважає доволі складним створення системи, що сполучає три компоненти – децентралізацію, масштабованість і безпеку. Водночас будь-які дві частини можуть бути поєднані без проблем, вважає він.

За словами Бутеріна, мета Ethereum – досягти тисячі транзакцій за секунду без використання майстер-нод. Це стане можливим із впровадженням шардингу, вперше представленого у рамках Ethereum. Ідея шардингу полягає в тому, щоб розділити структуру на основний ланцюжок і підланцюжки, у які можна буде вносити зміни, не зачіпаючи основний блокчейн.

За попередніми оцінками, термін реалізації всіх етапів дорожньої карти становитиме від 3 до 5 років.

Джерело: The Cointelegraph

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *