Mozilla випустила систему розпізнавання мовлення з відкритим кодом


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Компанія Mozilla оголосила про перший випуск системи із розпізнавання мовлення з відкритим початковим кодом. Модель побудована на движку DeepSpeech з використанням однойменної архітектури Baidu і платформи машинного навчання TensorFlow від Google.

Запущений раніше проект Common Voice залучив понад 20 тис. добровольців, якими було записано близько 400 тис. повідомлень загальною тривалістю близько 500 годин. У результаті була сформована велика база голосових фраз із різною мовною поведінкою. Зібраний матеріал дозволив навчити модель розуміти мовлення близьке до людських показників. Так, за заявою Mozilla, коефіцієнт помилок у словах в тестовому масиві даних LibriSpeech становив 6,5 %. Для порівняння, рівень помилок Google Speech становить 6.64 %, Apple Dictation – 14.24 %, а людина помиляється в середньому в 5,83 % випадків.

Крім моделі з розпізнавання мовлення, до набору входять модулі для Python і NodeJS, системи, що спрощують інтеграцію в програмні продукти, а також інструменти для командного рядка. Відмітними особливостями DeepSpeech є низька вимогливість до системних ресурсів (можливий запуск навіть на Raspberry Pi) і висока якість розпізнавання при сторонніх шумах.

Як заявляє Mozilla, ідея проекту полягає в тому, щоб паралельно з новою моделлю розпізнавання мовлення “створити мовленнєвий корпус, з відкритим початковим кодом, достатнього об’єму для використання у великих проектах”. Нині робота ведеться тільки з розпізнання англійської мови, але вже в першій половині 2018 року планується формувати базу з прикладами вимови для інших мов.

Джерело: Mozilla

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *