На віртуальних блокчейн-котиків витратили понад $2,5 млн


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Запущений кілька днів тому студією AxiomZen проект Cryptokitties нагадує цифрову версію карток Pokemon, що ґрунтується на блокчейні Ethereum. І його популярність збільшується пришвидшеним темпом.

Люди витрачають надміру великі суми реальних грошей на гру. На момент публікації матеріалу об’єм транзакцій перевищив $2,5 млн, при цьому найперший котик (з ID, коштував 1) був проданий за рекордні 247 монет ефіру (близько $118 тис., або майже 7 мільйонів руб.). При цьому найдешевше кошеня можна купити за 30 руб., що наочно показує розкид цін.

Як влаштована гра?

Але якщо відкинути абсурдність гри в економічному значенні, CryptoKitties – це дійсно кращий спосіб ознайомитися з Ethereum-блокчейном. Гра працює на п’яти смарт-контрактах Ethereum, а користувачі взаємодіють з нею через свою Ethereum- адресу. Зараз найпростіше робити це через Chrome-розширення MetaMask, що дозволяє обмінюватися ефіром прямо у браузері. Потім треба перейти на сайт CryptoKitties, який і є інтерфейсом для взаємодії зі смарт-контрактами для продажу і розведення кошенят.

Зараз гра є найпопулярнішим смарт-контрактом у мережі, генеруючи від 10 до 15 % транзакцій. Для порівняння, трохи менше 9 % припадає на EtherDelta, популярну децентралізованую біржу криптовалют.

Такий об’єм трафіка істотно уповільнює проведення транзакцій купівлі/продажу в грі, та і сам прецедент є своєрідним викликом для всієї мережі Ethereum. Компанія навіть підвищила “податок на народжуваність” кошенят, щоб утримати трафік блокчейна у допустимих межах.

Але повернемося до гри.

Як грати в CryptoKitties?

Гра розпочалася зі ста “кошенят-засновників” (Founder Kitties). До грудня кожні 15 хвилин з’являлося 1 кошеня нульового покоління (Gen 0), яке продавалося за ціною, що дорівнювала помноженому на 1,5 середньому арифметичному останніх п’яти проданих кошенят, але протягом 24 годин ціна знижувалась, поки хто-небудь не купував його. Зараз же нових кошенят можна отримати тільки розмноженням.

Кожен може продати своє кошеня на аукціоні, вказавши стартову і кінцеву ціни. Наприклад, якщо виставити кошеня на 24-годинний аукціон зі стартовою ціною 1 ETH і кінцевою 0 ETH і хтось купить його через 12 годин після початку, то він заплатить 0,5 ETH.

Кошенят також можна розводити. У грі цей процес називається Siring (запліднення). Власник “кота” пропонує свої послуги “запліднювача” господареві “кішки” за ефір. Таким чином, у одного гравця з’являється зароблений ефір, а в іншого – нове кошеня.

У кожного котика є кулдаун на повторне розмноження, що триває від години до тижня. Зрозуміло, що чим менше цей проміжок, тим цінніше кошеня на ринку.

Кожне кошеня має 256-бітовий геном, у якому зберігається генетична послідовність його характеристик: колір фону, тривалість кулдауна, вуса, смуги і так далі. Деякі з генів можуть бути рецесивними: наприклад, у кошеняти без смуг може народитися смугастий.

Важливо зазначити, що в грі немає “шкали рідкості” характеристик. Вона незалежно визначається співтовариством, яке “голосує ефіром”. Наприклад, кошенята із золотим фоном продаються дорожче за інших.

Змінювати в кошенятах користувачі можуть тільки ім’я, у якому вони часто рекламують цінні характеристики:

Прямо зараз на сайті гри не можна побачити геном кожного кошеняти, але оскільки початкові коди гри відкриті, хто-небудь напевно знайде спосіб настроїти систему рекомендацій при “в’язці”. Проте, в процесі є певна частка випадковості, яка дозволяє отримати цінніше кошеня.

Кошенята ранніх поколінь зазвичай коштують дорожче, як унаслідок “рідкості”, так і тому, що у них зазвичай коротше терміни між в’язками.

Розробники заробляють, отримуючи 3,75 % від усіх транзакцій купівлі/продажу і в’язки. Зазначимо, якщо продати кошеня безпосередньо через смарт-контракт, а не через сайт, то комісія не спишеться.

Які плани розробників?

На відміну від багатьох проектів, творці CryptoKitties планували розвивати його незалежно від популярності. Мак Флавелль, керівник проекту, розповів TechCrunch, що команда запланувала поліпшення гри на рік вперед. Основними цілями є поліпшення інтерфейсу на всіх платформах і спрощення ознайомлення з грою.

Більше інформації про гру можна знайти в об’ємному FAQ на її сайті.

Джерело: TechCrunch

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *