У NVIDIA створили нейромережу, що реалістично підробляє відео


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Раніше велика частина проектів по глибинному навчанню використала навчання з учителем. Це давало машинам можливість розпізнавати об’єкти майже так само добре, як людина. Наприклад, контрольоване навчання добре працює, коли перед мережею стоїть завдання побачити різницю між корги і німецькою вівчаркою. В цьому випадку маркіровані зображення обох порід легко доступні для навчання.

У ШІ з’явилася уява

Команда NVIDIA пішла далі і дала машинам завдання на уяву – показати, як засніжений дорожній пейзаж виглядатиме влітку. Для цього дослідники використали навчання без учителя і генеративне моделювання.

Верхні два зображення демонструють, що перша мережа навчається на зимовій сцені – похмуре небо, голі дерева, практично все покрито снігом, окрім автомобілів, що їдуть по замерзлій дорозі. Друга мережа навчена розуміти, як завжди виглядає літо, але вона навчалася на іншому пейзажі.

Для моделювання ідентичної ситуації, але в літній час, знадобилися б ті ж кадри, записані з того ж ракурсу, з тією ж перспективою, із зустрічним рухом і іншими деталями, але зняті окремо в літній і зимовий час. Але при навчанні без учителя в цьому немає необхідності.

Нові можливості

Трансляція зображення стала можливою завдяки використанню мережами спільного прихованого простору. Таким чином, дві генеративні мережі були проасоціювани один з одним через зв’язок своїх параметрів. Літній варіант зимової картинки був створений шляхом передачі уявлення від однієї мережі інший.

У повідомленні компанії говориться:

Використання генеративно-змагальних мереж не ново в навчанні без учителя, але дослідження NVIDIA принесло свої результати – тіні, що проглядають через густе листя під частково хмарним небом, – це набагато випереджає все, що було раніше. Дані можуть бути захоплені один раз, а потім змодельовані в різних віртуальних умовах: коли світить сонце або хмарно, йде сніг або дощ, і навіть в нічний час.

Джерело: блог NVIDIA

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *