Роботи навчилися передбачати наслідки своїх дій


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Як правило, роботи реагують тільки на явища, що безпосередньо відбулися. Але вченим з Каліфорнійського університету вдалося створити систему, дозволяючу АІ “уявляти свої дії наперед”, тим самим готуючи їх до взаємодії з об’єктами, з якими їм ще ніколи не доводилося зустрічатися.

Я бачу…

Нова технологія отримала назву “Візуальне передбачення” (visual foresight). З її допомогою роботи можуть передбачати, що найімовірніше зафіксує їх камера після здійснення деякої послідовності дій.

Машинна “уява” доки ще відносно примітивна: вона здатна передбачати тільки на декілька секунд вперед. Але роботам цього вже досить, щоб усвідомлювати, яким чином переміщати об’єкти по столу, не зачіпаючи перешкод. Найприкметніше, що вони цьому вчаться без якого-небудь втручання з боку людини, а також без знань фізики, роду переміщуваних речей і довкілля. … [Як дитина], навчаючись в ігровій формі, робот вибудовує предиктивну модель світу і може користуватися їй для маніпулювання об’єктами, яких до цього ніколи не зустрічав.

Із звіту про дослідження

Нова система використовує згортально-рекурентне (convolutional recurrent) відеопрогнозування, щоб “передбачати, як пікселі на зображенні перемістяться між кадрами залежно від дій робота”. Виходить, АІ може наперед продумувати сценарії розвитку подій ще до того, як доторкнеться до об’єкту.

Осмислюючи реальність

Відмітно, що роботові не потрібно ні спеціалізована інформація про майбутнє оточення, ні особливі сенсори. Для аналізу навколишнього простору машина використовує камеру і діє, виходячи з безпосередньо отриманих даних.

Можливості цього робота поки що обмежені, але усі навички отримуються їм повністю самостійно. Грунтуючись на автоматично побудованих шаблонах, він уміє передбачати комплексні фізичні взаємодії з об’єктами, з якими раніше ніколи не стикався.

Сергій Левін, доцент кафедри електротехніки і комп’ютерних наук Каліфорнійського університету

Нагадаємо, що у кінці листопада тим же дослідникам в співпраці з ученими з Кембриджу і Google Brains вже вдалося забезпечити АІ “інтуїцією”, що застережує нейромережу від звершення дій з безповоротними наслідками.

Джерело: TechCrunch

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *