Учені успішно завантажили мозок круглого черв’яка в робота на Arduino


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Група вчених змогла оцифрувати мозок круглого черв’яка Caenorhabditis elegans. Мозок цієї вільноживучої нематоди добре вивчений. Кожен її ген і уся нервова система проаналізовані вже кілька разів. Цифрова версія мозку є записами усіх активностей між 302 нейронами черв’яка. Таким чином, дослідники створили віртуальну копію живої істоти.

Робот під управлінням мозку черв’яка

Головною метою проекту було повне копіювання поведінки черв’яка і представлення активності мозку і нервової системи в цифровому виді. Для її досягнення вимагається ще багато додаткової роботи. Проте вченим вже вдалося завантажити деяку симуляцію мозку черв’яка у робот Arduino. Він має усі еквіваленти частини тіла Caenorhabditis elegans: сонарный датчик – аналог носа, двигуни робота – моторні нейрони нематоди, розташовані на кожній стороні її тіла.

Дивовижним є той факт, що після завантаження цифрова версія мозку змогла узяти під контроль робота без жодного попереднього програмування. Arduino почав переміщатися, зупинятися перед перешкодами і розгортатися без жодного контролю з боку вчених. Використовувалися тільки зв’язки, що імітують активність нейронів мозку черв’яка.

Зрозуміло, цифрова версія, завантажена в робот, не є повною симуляцією мозку. Ученим довелося спростити процеси, які запускають роботу штучних нейронів.

Революція у сфері АІ

За словами експертів видання Science Alert, учені зараз працюють над можливістю створення цифрової моделі людського мозку. Це допоможе зробити революцію у сфері штучного інтелекту і нейронних мереж.

Подальша розробка

Відмітимо, що відцифрований мозок черв’яка доступний в GitHub- репозиторії OpenWorm. Проект з відкритим кодом Nematoduino надає шанс кожному ближче познайомитися з ідеями, які були використані при завантаженні цифрової копії мозку в Arduino. Він використовує всього 13 542 байти, що складає 42% програмної пам’яті сумісною з UNO плати й 825 байт (40%) SRAM. Зацікавленим розробникам залишається досить місця для додавання власного коду і нових сенсорів.

Джерело: Science Alert

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: ардуино, arduino, arduino digital read pin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *