Розроблена технологія надшвидкого голографічного 3d-друку


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Команда розробників під керівництвом дослідників з Ливерморської національної лабораторії створила технологію голографічного друку. Тоді як більшість 3d-принтерів створюють об’єкти пошарово протягом багатьох годин, принтер, що працює за новою технологією, створює їх за декілька секунд.

Принцип роботи

В основі технології голографічного друку лежить принцип запікання полімеру лазерним променем. Ємність з рідким полімером просвічується безліччю слабких лазерних променів, здатних запекти його тільки в точках їх перетину, де інтенсивність випромінювання досягає критичного рівня. Процес запікання полімеру в потрібних точках триває декілька секунд. Потім зайвий полімер зливається, і об’єкт, що вийшов, стає придатним до використання.

Перспективи

Технологія голографічного друку розширює можливості 3d-принтерів. Наприклад, вона дозволяє створювати об’єкти, що вільно рухаються всередині інших об’єктів, на кшталт шестерні в коробці передач. Вона не потребує наявності додаткових опор для об’єктів, що мають частини, або зависають над землею. Тому об’єкти певних форм, друк яких до появи цієї технології був непрактичним або неможливим, тепер друкуються без жодних проблем. Також вона дозволяє друкувати декілька об’єктів одночасно, наприклад, жменьку гральних кубічних кісточок.

Технологія голографічного друку дотепер не дозволяє створювати об’єкти прийнятної якості, але розробники і не ставили собі такої мети. За словами головного дослідника Максима Шустеффа, в першу чергу вони хотіли перевірити саму можливість моментального 3d-друку, тому до цього часу не підвищували продуктивності свого 3d-принтера в плані швидкості друку, дозволу, розміру і ступеня складності створюваного об’єкта. Що стосується максимального дозволу принтера, то він визначається найменшим об’ємом полімеру, який можна запекти. На це впливає безліч хімічних і оптичних чинників. Але, судячи з результатів випробувань, дозвіл може бути доведений до рівня більшості нинішніх 3d-принтерів.

Максим Шустефф і його колеги в Ливерморській національній лабораторії, Массачусетському технологічному інституті, Каліфорнійському університеті у Берклі й Рочестерському університеті збираються продовжувати роботу над цією перспективною технологією. Попри те, що говорити про її промислове застосування ще рано, не можна не погодитися з твердженням: вона, безумовно, зацікавить безліч підприємств, адже в інших 3d-принтерів на створення певного об’єкта йде значно більше часу – у кращому разі, декілька хвилин, але зазвичай – декілька годин.

Джерело: TechCrunch

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: Машини що рухаються землею mail

Коментарі 1

  • Фантастичне відтворювання предметів як ми колись бачили в фільмах тепер буде на яву. Дуже цікава і зручна штука. Тепер все залежить від устаткування і відповідної техніки. Стало на багато простіше і швидше створювати певні речі. З часом технологія пройде випробування і набере належної якості. А якщо буде дозволенго використовувати подібні речі в домашніх умовах, то це буде бомба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *