Творці ботнета Mirai визнали свою провину


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Міністерство юстиції США повідомило, що троє творців ботнета Mirai повністю визнали свою провину у створенні й підтримці працездатності вірусу. 21-річні Парас Джа і Дальтон Норман, а також 20-річний Джозіа Уайт ще влітку 2016 року створили ботнет. Вже восени він не лише атакував сервери європейських інтернет-провайдерів, але й брав участь у рекордній DDoS- атаці потужністю більше терабіта.

Злочин

Свою популярність ботнет набув завдяки тому, що Джа опублікував його початковий код на одному з форумів. З тієї миті вірус був дописаний і доповнений новими функціями. Наприклад, нова версія Mirai дозволяє малварі поширюватися в мережі пристроїв компанії ZyXEL. А нещодавно була виявлена малварь Satori, що налічує понад 280 000 активних ботів. Вона, у свою чергу, використовує два експлойта і з їх допомогою намагається підключитися до віддалених пристроїв через порти 37215 і 52869.

За даними слідства, Уайт займався створенням Telnet-сканера, Джа відповідав за ключову інфраструктуру ботнета і функції видаленого управління шкідливим ПЗ, а Норман розробляв експлойти. Джа також узяв на себе провину за численні атаки на мережу Рутгерського університету, де він сам і вчився. Атакам піддавався сервер порталу навчального закладу, на якому професорський склад виставляв оцінки студентам.

Крім того, Джа і Уайт надавали ботнет в оренду і рекламували його на підпільних форумах іншим зловмисникам. Вони навіть створили фірму Protraf Solutions LLC, яка допомагала відновлювати працездатність серверів компаній, постраждалих від атак Mirai.

Покарання

Максимальний термін, який загрожує юним хакерам, становить 10 років ув’язнення і штраф у 250 тисяч доларів. Остаточний вирок буде винесений у березні 2018 року.

Джерело: SecurityLab

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *