Крізь мокрий солоний мотузок вдалося провести Інтернет


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Інженери одного з британських провайдерів провели цікавий експеримент, в ході якого провідником широкосмугової мережі став мокрий мотузок завдовжки понад два метри.

Малий та молодий

Швидкість передачі даних по новому дроту досягала 3,5 Мбіт/сек., повідомляє BBC. Проте представники компанії не думають, що з цього можна отримати комерційну користь. За словами винахідників, головною метою “жартівливого” дослідження було дізнатися, чи можливо взагалі передавати інформацію в такий спосіб.

Практична користь винаходу полягає в тому, що він показує, наскільки адаптивними можуть бути асиметричні цифрові абонентські лінії (ADSL). Отже, у разі непередбаченої поломки частини основного кабелю є можливість підтримувати хоч якийсь рівень мережевого з’єднання.

Адріан Кеннард, директор інтернет-провайдера Andrews & Arnold

Мотузок був замочений в солоній воді не випадково, адже сіль – відмінний провідник електрики. Професор фізики з Університету Суррея пояснив, що хоч пропускна спроможність мотузка в рази поступається мідному дроту, вона цілком підходить для передачі електромагнітної хвилі, яка нівелює значущість матеріалу провідника для високочастотного широкосмугового сигнала.

Це далеко не перший експеримент, що демонструє “чарівні властивості білого золота”. Наприклад, нещодавно вченим вдалося створити наднадійну літій-іонну батарею на основі нового безпечного і стійкого електроліту з високою концентрацією солі.

Джерело: TJ

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Вважаю що скоро можна буде передавати дані через все що завгодно. Це шаг вперед, на мою думку, можливо будемо менше використовувати ресурси землі, але поки це все в широкий масштаб прийде, залишається чекати. Я дивився відео, учні записали дані в мінералі який може зберегти їх багато тисяч років. Про батарею що йдеться в статті я читав, будемо чекати коли технології стануть доступні для простих людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *