Смартфони почали брати активну участь у добуванні криптовалют


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Зловмисники все активніше використовують ресурси комп’ютерів своїх жертв для добування криптовалюти. Зазвичай використовуються спеціальні віруси, які добувають за допомогою заражених машин біткойни, і майнінг-скрипти на веб-сторінках. Проте антивірусним компаніям вдалося встановити, що є ПЗ, яке використовує ресурси смартфона для майнінгу криптовалюти.

Майнінг у кишені

У інтерв’ю виданню ” Відомості” експерт “Лабораторії Касперського” Андрій Маланов повідомив про схему добування криптовалют на смартфонах. Багато розробників ігор у своїх продуктах використовують внутрішню валюту, за яку можна придбати різні бонуси. Для отримання внутрішньоігрових грошей деякі з них просять користувачів установити додаткове ПЗ, яке і займається прихованим добуванням криптовалюти.

В основному, такі програми майнять Magi (XMG), яка дотепер не входить до числа популярних криптовалют. Її капіталізація становить 3,3 мільйони доларів. За своєю суттю, подібний софтвер не є шкідливим. Користувачі самі його встановлюють і запускають, хоча і не підозрюють, що це примушує телефон працювати на зношення.

Думки експертів

Представник Group – ID Сергій Нікітін зазначає, що офіційно майнери заборонені в магазинах додатків. Саме тому багато нечистих на руку розробників маскують їх під розважальні пристрої. Прихований майнінг найчастіше скеровується на користувачів Android, оскільки в цій ОС можна встановлювати неперевірені пристрої.

Ми пропонуємо користувачам для відвертання зараження своїх гаджетів звертати увагу на авторів установлюваних програм, кількість скачувань, дозволи, які просить додаток, і ознайомитися з коментарями інших користувачів.

Олексій Перцев, департамент аналізу захищеності Digital Security

Джерело: Відомості

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: добування криптовалют

Коментарі 1

  • Автор велике тобі дякую за те, що ти написав цю статтю. Так на сьогоднішній день дуже багато людей “захворіли” на майнінг. Всі хочуть збагатитись, не мені судить про успіх чи невдачі в цьому ділі, але особисто для мене це чергова “піраміда”, де збагатитись реально зможе лиш верхівка. Дуже класно, якщо ПЗ по типу антивірус, зможе повідомити користувача смартфону про можливу небезпеку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *