Учені створили базовий елемент для квантового комп’ютера нового типу


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Учені зі Швеції та Австрії створили однокубитний вентиль Рідберга для нового типу квантового комп’ютера. На відміну від звичайних багатокубитних, він не схильний до “спектрального затору”, що виникає при збільшенні числа кубитів на один логічний вентиль. Розробники планують розширити елемент до двох кубитів, потім до трьох і так далі. Про досягнення повідомив портал Phys.org із посиланням на статтю в журналі Physical Review Letters.

Складність створення однокубитного вентиля полягала в тому, щоб уперше добитися когерентного ридбергівського збудження іона. Учені лазером привели іон стронцію в перший збуджений стан, потім у високозбуджений ридбергівський стан. У сполученні з методами маніпуляції кубитами це дозволило сконструювати новий тип вентиля.

Це не перше за тиждень досягнення у галузі технологій, що ґрунтуються на принципі квантової заплутаності. Ученим нещодавно вдалося виконати ключову умову для створення квантового Інтернету.

Джерело: Хайтек

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Квантовий комп’ютер?! Звучить багатообіцяюче! Хотілося б подивитися на це чудо техніки в живу. “Це не перше за тиждень досягнення в галузі технологій, що ґрунтуються на принципі квантової заплутаності. Ученим нещодавно вдалося виконати ключову умову для створення квантового Інтернету..” В поєднання з квантовим інтернетом це квантовий комп’ютер буде рвати все і вся по продуктивності і швидкості віддачі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *