Компанія Alphabet реалізувала підключення до Інтернету через лазерні промені


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Alphabet розробила нову схему доступу до мережі через лазерні промені, повідомляє Reuters. Це не експериментальний проект: уряд індійського штату Андхра-Прадеш вже підписав договір на підключення мільйонів жителів до послуги “оптичної комунікації у вільному просторі” 2018 року.

У чому суть?

Працює технологія так само, як і називається: два промені спрямовуються один на одного і взаємодіють за допомогою миготіння. “Вільний простір” означає, що при передачі даних не використовуються жодні кабелі, обмін відбувається винятково по повітрю. Як правило, для цього процесу використовують лазери, але на коротких дистанціях – звичайні LED.

Згідно зі звітом, індійський проект включає “2000 ящиків, установлених на відстані 20 км один від одного на дахах і стовпах”. Очікувана швидкість передачі даних у новій оптичній системі сягає 20 Гбіт/сек. Вона повинна повністю замінити використовувані нині дорогі оптоволоконні кабелі. Кінцеве підключення користувачів до Інтернету робитиметься через Wi-Fi або SIM-карту.

Життєздатність ідеї

Технологія оптичної комунікації у вільному просторі не нова. На практиці вже створені системи з лазерним способом передавання даних.

Проте у цього інструмента є великий недолік: при реалізації на відкритому повітрі під час опадів, сильного вітру або туману сигнал неминуче уриватиметься. Інженери Alphabet заявляють, що “працюють над новим підходом” до розв’язання цієї проблеми, але більше жодних деталей не розкривають.

Необхідно зазначити, що останнім часом спостерігається підвищення зацікавленості у галузі винаходу нових способів передавання інформації. Наприклад, нещодавно британським інженерам вдалося провести Інтернет через мокрий мотузок.

Джерело: ArsTechnica

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Не знаю як в Індії, але у нас крім погоди є ще птахи і тварини. Виходить так, що технологія дуже ненадійна. Уявіть собі, що пролітає зграя ворон між двома станціями, за якими проходить сигнал з інформацією про вашу без готівкову банківську операцію. Інтернет може пропадати на кілька секунд. А уявіть собі, що ця лінія зв’язку обслуговує життєво важливі об’єкти народного господарства, аеропорти, атомні станції або управління рухом поїздів. Що буде тоді за ці кілька секунд без зв’язку? Ось ви і самі відповіли на це питання. Теоретично такий зв’язок можливий, але на практиці його реалізація малоймовірна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *