Microsoft розглядає можливість інтеграції Python в Excel


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У Microsoft зацікавилися ідеєю впровадження скриптової мови програмування Python в Excel. Про це йдеться в коментарі програмного менеджера Excel Team Ашвині Шарма до посту, опублікованого на одному з популярних сервісів зворотного зв’язку. Представник компанії запитала додаткову інформацію, пов’язану з бажанням користувачів використати Python як альтернативу VBA у Excel та інших продуктах Microsoft.

Думка співтовариства

Користувачі в основному позитивно відреагували на нову пропозицію. Реакція цілком очікувана на тлі підвищеної популярності Python у галузі data science. Загальна думка така: якщо Microsoft все ж реалізує підтримку мови в Excel, то можливість використання Python знадобиться і в інших продуктах Office.

Хоча ідею зустріли тепло, частина користувачів все ж поставилася скептично до можливої інтеграції Python. Так, деякі користувачі воліли б за краще бачити JavaScript або R як офіційний інструмент для написання скриптів в Excel.

“Не можу зрозуміти, навіщо в Excel вбудовувати Python. Інтегрувати його буде набагато складніше, ніж той самий R, який вже представлений в Power BI. А якщо Ви за Python просто тому, що не хочете вивчати інші мови, то, можливо, вам слід знайти іншу роботу”.

“Я б проголосував за розширюваний фреймворк, який би дозволив додавати сторонні скриптові мови. Тоді Python-співтовариство зможе реалізувати інтерпретатор своєї мови в Excel так само, як прихильники JavaScript і R”.

Можлива реакція компанії

Microsoft вже експериментувала з використанням Python у своїх системах. Наприклад, варто згадати нині вільну реалізацію мови IronPython, яка призначена для виконання на платформах .NET і Mono.

У разі якщо компанія вирішить реалізувати ідею, користувачі отримають можливість взаємодіяти з документами Excel, цими і основними функціями редактора засобами Python.

Що маємо зараз?

Сама по собі ідея не нова. Вже зараз користувачам доступні інструменти, націлені на розширення функціонала Excel за допомогою численних мов програмування. Підтримку Python в Excel реалізують, наприклад, такі open source інструменти, як excelpython, openpyxl чи XlsxWriter.

На сьогодні Python широко використовується в різних галузях розробки. Недивно, що користувачі з цікавістю сприйняли ідею його використання в продуктах Microsoft: за даними рейтингу TIOBE на грудень 2017 року, Python є четвертою за популярністю мовою програмування.

Джерело: BleepingComputer

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Досить цікавим є задум, але все ж, було б краще бачити перші мови програмування у випадку інтеграції (такі як Javascript та Java). Excel зараз більше використовується у офісах для зберігання даних у табличній формі або для складних підрахунків (хоча можливостей набагато більше), а із введенням ще і мови програмування Excel стане більш популярним серед веб-розробників. Але все ж, це лише догадки, треба дивитися на практиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *