Mozilla зіткнулася з обуренням користувачів через додаток “Дзеркало”


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Попереднього тижня користувачі мережі повідомляли про те, що в їх браузерах Firefox з’явився невідомий додаток, який називається “Дзеркало” (“Looking Glass”). Призначення аддона було незрозумілим, а опис лякав: “Моя реальність просто відрізняється від Вашої”. Пізніше стало відомо, що ” Дзеркало” не є шкідливим ПЗ. Виявилось, що це промо-проект серіалу “Містер Робот”, сюжет якого розгортається відповідно до теми приватності, кібер-безпеки і хакерів.

На скриншоті “Дзеркала” версії 1.0.3, зробленому командою TechCrunch, видно, що інформації про аддон практично немає.

У версії 1.0.4, з’явився опис і підтвердження того, що додаток – результат співпраці між “Містер Робот” і компанією Mozilla.

Як вдалося з’ясувати користувачам, додаток був розроблений у рамках дослідницької програми Mozilla’s Shield Studies. Ця програма дозволяє випробувати різні функції та ідеї до того, як вони потраплять у реліз. Окремі розробки просять дозволу на установку. Інші автоматично встановлюються у браузер і їх необхідно відключати, якщо вони не потрібні. Основна проблема полягала в тому, що деякі користувачі навіть не були в курсі, що вони є учасниками цієї програми і не мали уявлення про те, звідки могло взятися розширення.

Реакція користувачів Firefox

Після цього інциденту, компанія Mozilla зіткнулася з громадським осудом, попри те, що компанія завжди підкреслювала важливість призначеної для користувача конфіденційності. На сторінці, що пояснює, чим насправді є додаток “Дзеркало”, компанія написала:

Серіал “Містер Робот” побудований на тему приватності й безпеки в мережі. Одним з десяти провідних принципів місії компанії Mozilla є те, що безпека і приватність індивіда в Інтернеті фундаментальні й не можуть вважатися необов’язковими. Чим більше людей обізнані про те, якою інформацією вони діляться в Інтернеті, тим краще вони можуть захистити свою приватність.

Незважаючи на те, що у користувачів викликає занепокоєння спосіб, за допомогою якого було встановлено додаток, Mozilla стверджує, що він не виявляє жодної активності в призначеній для користувача системі, поки він неактивний. Розширення активується для того, щоб узяти участь в ARG-грі з елементами альтернативної реальності за мотивами серіалу. Ті, кому це не цікаво, можуть набрати в адресному рядку браузера about:addons і видалити “Дзеркало”.

Як повідомляє Engadget, у результаті компанія Mozilla зробила заяву:

Нашою метою було залучити і розважити користувачів в особливий спосіб. Справжнє залучення також означає необхідність прислухатися до відгуків. Розширення, яке ми відправили користувачам Firefox, не збирало жодних даних, і до того як впливати на певний веб-контент, воно мало бути включене користувачем-гравцем у гру. Незважаючи на це, ми почули від деяких користувачів відгуки, що створений нами проект спричинив збентеження. Отже, ми перемістимо аддон “Дзеркало” до магазину додатків протягом 24 годин, щоб фанати “Містера Робота” могли ним скористатися. Початковий код можна буде подивитися у відкритому репозиторії.

Джерело: Engadget

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Дійсно дивно, якщо його потрібно було підключати, чому тоді це додаток “Дзеркало” було самостійно встановлено та запущено в Mozilla Firefox. Дуже схоже на рекламний хід. Навіть якщо вони говорять, що збирання даних не було, який взагалі сенс тоді запуску цього доповнення. Мені здається, що вони явно щось приховали від користувачів Mozilla Firefox)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *