Firefox позначить усі HTTP-сайти як небезпечні


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У поточну нічну версію веб-браузера Firefox 59 доданий індикатор ступеня небезпеки поточної веб-сторінки. HTTPS-підключення візуалізується як замок, а HTTP-протокол – як перекреслений червоною лінією замок.

За словами Річарда Барнса, інженера-програміста Mozilla, повсюдне впровадження стандарту HTTPS набирає обертів.

Ми повинні почати підготовку до переходу на маркування незахищених HTTP-сайтів як ненадійних. Ми зробили перший крок – додали індикатор для всіх небезпечних сайтів, який відключений за умовчанням.

Як включити попередження?

До нічної версії був доданий спеціальний прапорець security.insecure_connection_icon.enabled. Якщо він активований, то поряд з URL- адресами показуватиметься перекреслений замок, що означає небезпечні HTTP-сторінки. Для його активації необхідно перейти в about:config, знайти необхідну функцію за іменем та включити її подвійним натисненням.

HTTPS користується популярністю

Згідно з дослідженням Let’s Encrypt, 67 % сторінок, з  усіх, що переглядалися, в листопаді 2017 року в Firefox використали HTTPS. Для порівняння, рік тому, за цей же період, їх кількість становила 45 %.

“Втома помилок”

Більшість експертів і дизайнерів інтерфейсів, призначених для користувача, вважають, що постійне виведення  попередження про небезпеку знаходження на HTTP-сторінці має свої негативні наслідки. Це може призводити до так званої “втоми помилок”, коли користувачі просто перестають помічати нові попередження.

Проте Барнс упевнений, що виведення інформації про ” небезпеку” сторінок стане загальноприйнятим стандартом. І з поширенням HTTPS-шифрування підключення подібних попереджень виводитимуться все рідше.

Джерело: Bleeping Computer

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: Небезпечні сайти

Коментарі 1

  • Давно повинно було це зробити. Це дуже застарілий протокол, легко його перехопити, а це і ваші паролі й листування й всі ваші дані. Мені не зрозуміло чому ще не всі великі сайти та інтернет-магазини ще на http… , невже вони не мають грошей для перероблювання своїх сайтів? Зараз навіть є безкоштовні сертифікати, сам користуюсь на своїх ресурсах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *