Вісім цікавих фактів про Java


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Java – об’єктно-орієнтована мова програмування, розроблена компанією Sun Microsystems. Додатки Java зазвичай транслюються в спеціальний байт-код, який виконує віртуальна машина Java (Java Virtual Machine, JVM). У свою чергу, JVM може бути встановлена буквально на будь-який пристрій, що забезпечує кросплатформеність Java-програм. Дата офіційного випуску мови – 23 травня 1995 року.

 

Нині близько 3 млрд мобільних телефонів працюють на Java, а також 125 млн телевізорів і кожен Blu-Ray програвач. Ця мова постійно посідає перші місця в рейтингах розробників програмного забезпечення як кращий вибір серед мов програмування. Крім цього, у Java величезна кількість прихильників, які живуть за принципом WORA (Write once, run anywhere), що перекладається як “написав один раз, запускай скрізь”.

Java – дуже популярна мова програмування. З моменту запуску в 1995 році вийшло вже дев’ять основних версій. Java стала технічним феноменом, що багато в чому пов’язано з її унікальною портативністю: Java- додатки працюють на будь-якому пристрої або в операційній системі. Її основні якості – незалежність від архітектури, просте, але надійне виконання програм і гарантія безпеки. Пропонуємо до Вашої уваги вісім фактів про Java, що охоплюють історію, популярність, останні модифікації мови та її талісман.

  • Приблизно на 9 з 10 комп’ютерах у США встановлена віртуальна Java-машина, і на 97 % корпоративних комп’ютерів використовується ця мова.
  • Спершу Java створювався для інтерактивного ТБ, але індустрія кабельного телебачення була недостатньо розвинена для того, щоб використати її.
  • Мова розроблялася Джеймсом Гослінгом (James Gosling) і спочатку була названа Oak на честь дуба, який ріс біля офісу Гослінга. Згодом мову перейменували на Green, а пізніше вона набула назви Java, і використовувалася для написання клієнтських додатків і серверного програмного забезпечення. Своїй останній назві мова завдячує торговій марці кави Java, тому на офіційній емблемі зображена філіжанка з кавою, що парує. Відома й інша версія походження назви, пов’язана з алюзією на каву-машину як приклад побутового пристрою, для програмування якого спочатку створювалася мова. Зараз розвиток Java контролює Oraсle, яка купила компанію Sun 2010 року.
  • Середня зарплата Java-розробника $83 975. По всьому світу налічується близько 9 млн Java- програмістів.
  • Згідно з даними сайту Tiobe.com, Java посідає друге місце серед найпопулярніших мов програмування. Перше місце віддане мові С.
  • Головну технологію Java -бібліотеку для модульного тестування ПЗ JUnit – використовують 4 з 5 програмістів. На другому місці Jenkins – його використовують 70 % розробників.
  • Java Platform Standard Edition 8 – останній і головний реліз Java. Його особливості – підвищена ефективність розробки і продуктивність додатків завдяки зменшеній кількості стандартних вставок, поліпшеним колекціям і приміткам.
  • Дюк (Duke), символ Java, був створений Джо Пелренгом (Joe Palrang), який згодом працював над популярними анімаційними фільмами, такими як Шрек.

Офіційний символ Java – Дюк

Джерело: “Eight Interesting Facts About Java”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: програма джава цікаві факти, факти ехо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *