Велика підбірка ресурсів для вивчення Android-розробки


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У цій статті зібрані корисні ресурси, які можуть згодитися усім Android-розробникам, незалежно від рівня знань.

Для новачків

Ресурси, які можуть виявитися корисними для будь-якого Java-програміста, який розпочав розробляти під Android.

Простий курс для новачків, розроблений Google, допоможе швидко вивчити основи і фундаментальні концепції Android-розробки.

Просте, легке і повне керівництво для розробників початківців, що бажають написати своє перше застосування на Android.

Це один з кращих ресурсів, про який повинні дізнатися усі початківці Android-розробники.

Якщо ви вступаєте у величезний світ розробки під Android, то очевидно, що ви зіткнетеся з великою кількістю нових понять і термінів. Не турбуйтеся, Google розробив інтерактивний і простий у використанні глосарій з прикладами коду, який полегшить ваше життя.

Офіційне керівництво для розробників під Android від Google. Воно охоплює основні концепції з великою кількістю прикладів коду.

Не знайомі з XML? Самий час вивчити, тому що він використовується для дизайну макетів в Android. Це не займе багато часу.

Якщо ви збираєтеся використати інтернет-сервіси через API для вашого Android-додатка, тоді варто познайомитися з HTTP і REST.


Для досвідчених розробників

Якщо ви займаєтеся розробкою під Android не перший рік, то ось декілька хороших ресурсів, які допоможуть поліпшити ваші навички програмування на Android.

Хороший курс від Google, який ідеально підходить для підвищення кваліфікації.

Якщо ви шукайте елегантні способи рішення критичних проблем в розробці програмного забезпечення, то звернете увагу на підбірку найпоширеніших шаблонів проектування. Вони зможуть вам в цьому допомогти.

Існує велика кількість open source Android-додатків. Не турбуйтеся, якщо ви не знаєте, які з них можуть допомогти поліпшити навички розробки. Ця стаття розповість вам про це.

Щоб удосконалити процеси розробки, тестування, відладки і обслуговування вашого Android-додатка, ознайомтеся з кращими підходами до архітектури.

Ця стаття розповість вам про сучасні способи створення додатків.

Зануртеся у світ реактивного програмування під Android за допомогою цього простого підручника.

Отримайте детальне уявлення про конструктори Android View, про те, як вони працюють і як їх ефективно використати при розробці додатків.

Якщо ви хочете зрозуміти, як влаштований асинхронний світ фреймворків Android, і використати його для створення високоякісних застосувань – прочитайте цю статтю.

Детальний підручник, що розповідає про те, як працюють Views і ViewGroups в Android і як ви можете удосконалювати компоненти призначеного для користувача інтерфейсу.

Не усі розробники правильно розуміють, як працюють різні режими запуску в Android і як використати їх для створення ідеальної навігації у своєму застосуванні. Це стаття розставить все по своїх місцях.

Ви вже давно використовуєте бібліотеки у своїх застосуваннях під Android і хочете внести свій вклад в товариство? Ось повне і детальне керівництво по публікації власної бібліотеки.

Дізнайтеся, як зробити успішний запуск свого застосування в Play Market.

Цей GitHub-репозиторій стане перлиною для всіх тих, хто хоче дізнатися про різні інструменти і ​​шаблони для розробки додатків для Android.

Якщо ви не знаєте, що вибрати: нативні або веб-застосування – ця стаття для вас.

Якщо ви розробляєте додатки для Android вже досить давно і хочете поліпшити свою продуктивність і робочий процес розробки, то ці інструменти допоможуть вам.

Ви використовуєте Android Studio щодня для розробки своїх застосувань, але, можливо, і не здогадуєтеся, що ця IDE може бути ще потужнішою.


Кращі практики Android-розробки

Наслідування кращих практик допоможе підвищити якість додатка і полегшити командну розробку.

Легка і корисна стаття, що пояснює деякі аспекти кращих практик розробки під Android.

У цій статті ми розповімо про кращі методи використання файлу ресурсів strings.xml.

Один з кращих і найповніших ресурсів про кращі практики і гайдлайни по різних аспектах розробки Android, що охоплює майже все, що вам треба знати.

Ця стаття допоможе дізнатися, як найкраще використати Android for Work у ваших проектах.

Надзвичайно корисний список кращих практик Android-розробки.

Книга “Effective Java” вважається однією з кращих для написання високоякісного підтримуваного Java-коду. У цій статті ідеться про те,  як ви можете найкраще використати описані в ній методи і принципи в розробці під Android.

Якщо ви вибрали реактивний спосіб створення додатків під Android, то ці поради допоможуть вам уникнути поширених помилок і використати RxJava максимально ефективно.

Поглиблена стаття про плюси і мінуси деяких поширених прийомів зберігання секретів (паролів, ключів API і іншої інформації) в додатках Android.


Проектування красивих застосувань

Додаток вважається неповним без хорошого призначеного для користувача інтерфейсу. Чистий і красивий інтерфейс – ось що робить ваше застосування привабливим і виділяє його серед інших.

Добре написана стаття, що дає глибоке розуміння Material Design для Android.

Дізнайтеся, як створити прекрасні і виразні анімації у своєму Android-додатку, щоб порадувати своїх користувачів і зробити його таким,  що виділяється серед інших застосувань.

Свіжий ConstraintLayout повністю міняє додаток, коли справа доходить до розробки макетів для ваших застосувань для Android. Ця стаття допоможе зрозуміти основи ConstraintLayout.

Створюйте якісні застосування, не допускаючи поширених помилок, в той же час застосовуючи Material Design.

Корисна стаття, яка розповідає, як якнайкраще використати Material Design при розробці свого застосування.


Бонус

Цікаві ресурси, які не можна пропустити.

Якщо ви хочете бути в курсі останніх подій розробки у світі Android, стежите за передовими розробниками Android в Twitter.

Хочете зануритися у світ IT за допомогою інструментів Android і його інфраструктури? Ось хороший ресурс, щоб почати цю подорож.

Якщо ви зацікавлені в розробці додатків для пристарілих пристроїв на Android, то ось вичерпний урок, який допоможе вам почати розробку.

Цікава стаття про деталі повсякденної роботи з ресурсами і атрибутами в Android, які можуть бути для вас невідомі.

Хочете розробляти додатки для телевізорів з великим екраном? Ось відмінна стаття, яка послужить хорошим введенням в це середовище розробки


Корисні сайти

Хочете бути в курсі останніх новин у світі Android? Ось деякі з кращих ресурсів для вас.

Ви ніколи не пропустите новини про розвиток, статті, відеоролики і інші події у світі Android.

Якщо ви любите слухати підкасти, то цей сайт для вас. Тут можна обговорювати інструменти, шаблони і кращі практики. Ви напевно не захочете пропустити двотижневі епізоди.

Один з кращих і найсучасніших ресурсів з великою кількістю користувачів для Android-розробників, де можна знайти керівництво і навчальні посібники про усі аспекти розробки. А головним плюсом є те, що він повністю відкритий для вас, щоб кожен міг внести свій внесок у розвиток товариства.

Отримуйте високоякісні щотижневі скрінкасти для Android з широким спектром тім для розробки.

Ресурс, де ви знайдете усю інформацію, необхідну для проектування призначеного для користувача інтерфейсу і UX вашого застосування.

Це офіційний блог, через який Google безпосередньо взаємодіє з розробниками Android. Усі останні новини і анонси, пов’язані з розробкою, з’являються тут раніше, ніж де-небудь.

Ми сподіваємося, що ці ресурси допоможуть вам дізнатися більше про розробку Android і створити якісніші застосування.

Переклад статті “50+ Ultimate Resources to Master Android Development”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Дякую за цю пiдбiрку. Програмую на PHP та flash. Планував вивчити розробку на андроïд та iOS . Андроïд буде першим. Хотів би попросити про таку ж пiдбiрку для IOS. Планую на анроïдi написати гру у жанрi Action.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *