Книги для початківців Java-програмістів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Java – сильно типізуєма об’єктно-орієнтована мова програмування,розроблена компанією Sun Microsystems (у подальшому придбана компанією Oracle). Додатки Java зазвичай транслюються в спеціальний байт-код, тому вони можуть працювати на будь-якій комп’ютерній архітектурі за допомогою віртуальної Java-машини. Дата офіційного випуску – 23 травня 1995 року.

Незважаючи на вік, Java залишається найпопулярнішою і самою затребуваною мовою. Щоб спростити її вивчення, ми підготували підбірку безкоштовних книг з програмування на Java, які згодяться початкуючим розробникам.


Java: The Legend

Викачати

У цій книзі розповідається про розвиток мови Java. Розглядаються її історія, вплив, який вона зробила на інші мови, становлення Java EE, а також її майбутнє: Java 9, Project Panama, Project Valhalla і інтернет речей.


Introduction to Programming Using Java (7-е видання)

Викачати

Ця книга – підручник по програмуванню для початківців, де в якості мови вибрана Java. Кожен розділ забезпечений вправами, а у кінці додається увесь необхідний код.


Ця книга чудово підійде в якості навчального посібника для початкуючих програмістів. Складність тим поступово збільшується: спершу обговорюються базові принципи, а потім – рекурсія і ТОП. Усі приклади коду викладені на GitHub.


Java Programming for Kids

Читати

Мета цієї книги – допомогти у вивченні Java. У ній описуються принципи створення додатків з графічним призначеним для користувача інтерфейсом на прикладі двох ігор: “Хрестики-нулики” і “Пінг-понг”. Хоча книга і розрахована на дітей старше 12, програмістам старше вона теж підійде. Остання глава – бонусна: в ній розповідається, як публікувати свій код на GitHub.


Object – Oriented vs. Functional Programming

Викачати

Суперечки між фанатами ТОП і функциональщиками не припиняються вже багато років. У своїй книзі автор обговорює схожість цих парадигм програмування і тенденцію по їх зближенню. Приклади на Java допоможуть вам:

  • дізнатися, як лямбди (анонімні функції) допомагають об’єктно-орієнтованим мовам працювати з паралелізмом і конкурентністю;
  • зрозуміти, як SOLID – 5 основних принципів ТОП – зіставляються з можливостями функціонального підходу;
  • вивчити головні шаблони ТОП і навчитися застосовувати їх у функціональному програмуванні.

What’s New in Java 8

Читати

Ця книга – коротке введення в Java 8. Вона допоможе розібратися в основних фичах цієї версії мови, таких як Project Lambda, Date – Time API, Streams і Nashorn.


Java for Python Programmers

Читати

Ця книга розрахована на тих, хто вже знає Python. Спершу розглядається проста Java-програма, потім розповідається про основні конструкції, які є присутніми майже в усіх мовах. Після основ розбираються унікальні фичи Java.


Java: A Beginner’s Guide

Викачати

Короткий вступ в Java від Oracle. Описуються її історія і філософія, а також основи розробки.


Також рекомендуємо вивчити стайлгайд від Google, специфікації Java SE та офіційне керівництво по стандартній і ентерпрайз-версиям мови.

Якщо ви знаєте інші книги, які варто розмістити в цій підбірці, ділитеся ними в коментарях.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: книжки програмірування, книги для початківців програмістики, java для дітей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *