
Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.
У своєму дослідницькому блозі компанія Google представила нейромережу NIMA (Neural Image Assessment), яка оцінює фотографії пейзажів, виходячи з естетичної цінності для людини. Після тренування нейромережі розробники порівняли її оцінки з тими, які виставили люди (у дужках):
Як це працює?
Оцінку пейзажу дає нейромережа, натренована на базі фотографій, розміченої людьми. Вона передбачає, які зображення середньостатистичний користувач визнає приємними і естетично привабливими. Ранжирування відбувається з опорою на схожі зображення, якщо такі є. Інакше для пророцтва якості фото нейромережа використовує статистичну модель.
Навіщо це треба?
В майбутньому технологію можна використати для автоматичного редагування фотографій. Наприклад, нейромережа може визначити оптимальні налаштування яскравості.
Подібну функцію нещодавно реалізувала компанія Adobe в оновленні для Lightroom.
Google сподівається, що нейромережа допоможе користувачам швидше розбирати велику кількість фотографій, відсіваючи неякісні і змащені знімки, а з часом – давати зворотний зв’язок по фото в режимі реального часу.
Джерело: The Verge
Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?
Нічого собі! Компанія Googl як завжди попереду планети всієї. Здавалося б на перший погляд зовсім непотрібна програма відкриває нові можливості в інтернеті. Автоматичне редагування фотографій набагато покращить якість зображень у мережі. А якщо ще буде автоматично видаляти неякісні фотографії, взагалі дуже круто. Дуже цікава ідея, мені подобається.