Створений новий тип нейронних мереж, що ґрунтується на мемристорах


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Дослідники з університету Мічигану створили резервуарну обчислювальну систему, продуктивність якої в рази перевершує можливості класичних нейронних мереж. На відміну від більш ранніх винаходів, в основу яких покладені великі й складні оптичні компоненти, команді вчених вдалося розробити її за допомогою мемристорів, що займають менше місця і відносно легко інтегруються з існуючою кремнієвою електронікою.

Трохи теорії

Мемристори – це особливий тип резисторів. Вони здатні одночасно робити обчислення і зберігати дані. Це їх головна відмінність від звичайних комп’ютерних систем, в яких функції логіки і зберігання суворо розмежовані.

Тренування нейронної мережі –  ресурсоємний процес, при цьому складність розв’язуваної задачі безпосередньо впливає на час виконання. Резервуарні обчислювальні системи, що ґрунтуються на мемристорах, практично нівелюють тимчасові витрати на навчання, оскільки їх основна частина – резервуар – його не потребує.

При потраплянні в резервуар дані обробляються відповідно до закладених механізмів класифікації, а потім система передає підготовлену інформацію у вторинну мережу для її навчання. Це розподіляє навантаження і робить процес тренування більш оперативним.

Можливе застосування

За словами експертів, системи з подібною архітектурою краще всього підійдуть для обробки динамічних даних. Вони повинні відмінно справлятися з реалізацією таких складних завдань, як, наприклад, розпізнавання голосу незалежно від якості вимови або предиктивний аналіз.

Ми можемо прогнозувати природне мовлення в такий спосіб, що навіть не доведеться повністю вимовляти слово. Також ми могли б передбачати, що вимовить людина в наступний момент.

Вей Лу, професор електротехніки і комп’ютерних наук університету Мічигану

Джерело: Хайтек

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Створення резервуарної обчислювальної системи це безперечно має важливе значення зважаючи на її продуктивність, яка в рази вища за продуктивність класичних нейронних мереж. Окрім цього вона розроблена за допомогою особливого типу резисторів – мемористів, які займають менше місця. Досить перспективною є і сфера застосування подібних систем – розпізнавання голосу і прогнозування природнього мовлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *