Роботи навчилися передбачати наслідки своїх дій [*]


Як правило, роботи реагують тільки на безпосередньо завершені явища. Але вченим з Каліфорнійського університету вдалося створити систему, що дозволяє штучному інтелекту «уявляти свої дії наперед», тим самим готуючи їх до взаємодії з об’єктами, з якими їм ще ніколи не доводилося зустрічатися.

Я бачу…
Нова технологія отримала назву «візуальне передбачення» (visual foresight). З її допомогою роботи можуть передбачати, що вірогідніше за все зафіксує їх камера після виконання деякої послідовності дій.

Машинна «уява» поки що відносно примітивна: вона здатна передбачати тільки на кілька секунд вперед. Але роботам цього вже достатньо, щоб усвідомлювати, яким чином переміщати об’єкти по столу, не зачіпаючи перешкод. Найцікавіше, що вони цьому вчаться без будь-якого втручання з боку людини, а також без знань фізики, роду переміщуваних речей і навколишнього середовища. … (Як дитина), навчаючись в ігровій формі, робот вибудовує Інтелектуальну модель світу і може користуватися нею для маніпулювання об’єктами, яких до цього ніколи не зустрічав.

Із звіту про дослідження

Нова система використовує “convolutional recurrent” відеопрогнозування, щоб «передбачити, як пікселі на зображенні перемістяться між кадрами в залежності від дій робота». Виходить, штучний інтелект може наперед продумувати сценарії розвитку подій ще до того, як доторкнеться до об’єкта.

Осмислюючи реальність
Одразу кидається в очі те, що роботу не потрібно ні спеціалізованої інформації про майбутнє оточення, ні особливих сенсорів. Для аналізу навколишнього простору машина використовує камеру і діє, виходячи з безпосередньо отриманих даних.

Можливості цього робота поки що обмежені, але всі навички здобуваються їм повністю самостійно. Грунтуючись на автоматично вбудованих шаблонах, він вміє передбачати комплексні фізичні взаємодії з об’єктами, з які раніше ніколи не зустрічав.

Сергій Левін, доцент кафедри електротехніки та комп’ютерних наук Каліфорнійського університету

Нагадаємо, що в кінці листопада тим же дослідникам у співпраці з вченими з Кембриджа і Google Brains вже вдалося забезпечити штучний інтелект «інтуїцією», яка застерігає нейросітку від звершення дій з незворотними наслідками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *