Чому вам згодяться знання HTML і CSS, навіть якщо ви думаєте, що це не так


Сьогодні інтернет пронизує усі сфери нашого життя – в інтернеті ми спілкуємося, наша домашня техніка утворює інтернет речей, через нього ж працюють наші застосування, в нім ми шукаємо інформацію. Проте основу інтернету як і раніше складають веб-сайти і мова, на якій вони написані, – HTML.

Якщо для мого проекту потрібний буде сайт, то я найму дизайнера і все буде добре. Так?

Не зовсім. Звичайно, якщо у вас досить засобів, щоб найняти на постійну роботу верстальника, то це вирішить усі ваші проблеми. Але часто після розробки дизайну велика робота, пов’язана з верстанням сайту, на цьому і закінчується. Далі містити дизайнера заради дрібних правок по сайту одного з десятка ваших проектів – не занадто практичне рішення.

Хіба усе інше не зробить за мене CMS?

Не завжди. Для якої-небудь з ваших потреб ви можете не знайти пункту в панелі управління CMS. Неможливо реалізувати налаштування абсолютно для всього через ” админку” – туди зазвичай виводять тільки найнеобхідніші і часто використовувані налаштування.

Часто розв’язати проблему простіше не тими засобами, які дані розробником движка, а безпосередньо – вносячи виправлення у базу даних, вміст движка або таблиці стилів.

Але ж для цього припаде багато усього вивчити?

Так, для цього доведеться витратити деякий час на вивчення основ мови розмітки HTML і мова опису таблиці стилів CSS. Це можна зробити ефективно, наприклад, пройшовши курс “Веб-майстер”, який пропонує 5 місяців навчання і 2 місяці командного стажування у великих IT- компаніях і проектах.

Причому учити можна і ефективно, і безкоштовно – наприклад, з інтенсивом “Основи веб-розробки”.

Добре. Але ж якщо мені не потрібний сайт, то не потрібний і HTML?

Це не зовсім так. Веб-інтерфейс – самий універсальний спосіб взаємодії з користувачем. Завдяки розвитку сучасних браузерів, він однаково добре відображається і на Android, і на комп’ютері, і на iPad. Тому частенько для додатків, яким потрібно підтримку на багатьох платформах, вибирається саме веб-інтерфейс – на десктопі він може відображатися у вигляді відособленого застосування, а на інших платформах – у вигляді браузерного застосування. Так, наприклад, модуль Qt WebKit дозволяє створювати інтерфейс клієнтського застосування з використанням техніки розробки веб-інтерфейсів.

Мій проект не пов’язаний з веб-технологіями. Мені все ще треба уміти верстати?

Не обов’язково. Але, наприклад, за допомогою фреймворка Electron для Node.js можна розробляти і звичайні десктоп-приложения, використовуючи тільки веб-технології. Це дуже зручно: одні і ті ж навички підійдуть для будь-яких цілей.

А ці знання будуть затребувані на ринку праці? Чи варто витрачати час?

Так, веб зараз – досить перспективна область. Якщо ви пройдете курс “Веб-майстер”, те після стажування у великих компаніях цілком зможете відразу почати успішну кар’єру у веб-індустрії. В якості підтвердження того, що ви маєте необхідні знання, вам буде виданий спеціальний сертифікат. Якщо ви доки хочете просто познайомитися з областю, спробуйте пройти інтенсив “Основи веб-розробки”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *