Full – stack розробник: необхідні навички і переваги при працевлаштуванні


Fullstack- розробник – це фахівець, здатний створити з нуля веб-застосування: і клієнтську, і серверну частини. Відповісти на питання, з якими технологіями повинен працювати такий фахівець, які мати навичками і які мати знання, зможе не кожен. Розповідаємо, хто такий full – stack розробник і в чому його переваги в питаннях працевлаштування.

Необхідні навички fullstack- розробника

На дворі давно не нульові, так що стандартного LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP), який тоді застосовувався мало не кожним другим розробником, недостатньо, щоб вважати себе full – stack розробником. Зараз у full – stack розробника в портфоліо мають бути абсолютно інші навички і уміння.

Сервер і хостинг

Розуміння роботи сервера і хостингу. Знання про використання файлової системи, розміщення в хмарному сховищі. А також робота з управлінням доступом до даних і мережевими ресурсами.

Робота з даними

Full – stack розробник повинен уміти створити збалансовану модель даних, бути знайомий з реляційними і нереляційними базами даних, а також уміти працювати з форматами XML / JSON.

Бекенд-технології

Сюди відносяться знання мов PHP, Python або Ruby, уміння вибудовувати клієнт-серверна взаємодія, розробка API, робота з аналітикою і супутніми фреймворками.

Призначений для користувача інтерфейс

Full – stack розробник повинен уміти працювати з макетами, володіти верстанням і знати мови розмітки. Знання JavaScript також потрібне для створення візуально привабливого інтерфейсу.

Проектування UX

Уміння пропрацювати UX – це обов’язковий пункт, з яким хоч би на базовому рівні має бути знаком будь-якої full, – stack розробник. Необхідно розуміти, як користувач взаємодіятиме з інтерфейсом – це важлива частина успіху проекту.

У чому переваги full – stack розробника?

Важлива характеристика full – stack розробника для працедавця: такий фахівець може закрити посади і фронтенд-, і бекенд-специалистов. Існує міф, що компанія Facebook в нульових набирала виключно full – stack розробників.

На хедхантинговых сайтах щодня з’являється 7-10 нових вакансій для full – stack розробника, а зарплата на рівні 119000 рублів в місяць доступна за наявності досвіду розробки від року.

Отримання необхідних навичок

Щоб отримати усі вищеперелічені навички, можна навчатися самостійно, але цей підхід не гарантуватиме вам успіх. Правильніший шлях – поступити в онлайн-університет GeekUniversity від Mail.Ru Group, де ви отримаєте усі необхідні знання для рівня Middle. GeekUniversity гарантує випускникам працевлаштування у партнерів після навчання. Почніть навчання і станьте на крок ближче до ра
боті мрії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *