9 нових технологій, які ви можете освоїти за літо і стати цінніше на ринку праці


Сьогодні IT розвивається так швидко, як ніколи. Багато речей, що були загальноприйнятими ще якихось пару років назад, сьогодні вже не використовується. І навпаки – з’явилася купа крутих штук, від яких фанатіють усі програмісти: від Каліфорнії до Росії.

Купу вільного часу, який несподівано з’являється на літніх канікулах, варто витрачати з користю: наприклад, вивчати щось нове. Ми зробили підбірку з 10 актуальних технологій, які в майбутньому допоможуть вам не лише підтримати розмову з колегами у барі, але і стати набагато цінніше на ринку праці.


1. TypeScript

TypeScript – це JavaScript, який масштабується. Будучи компільованою надмножиною JavaScript, ця мова додає в нього усе фичи з ES6 & ES7, сьогодення ТОП з блекджеком і класами, строгу типізацію і ще багато крутих штук.

Рекомендується використати (і на заході вже використовується) в усіх нових проектах складніше випадного меню і вкраденого з CodePen прелоадера – наприклад, нова версія Angular від Google написана саме на TypeScript.

В якості альтернатив – чисті ES 6 & ES 7 з подальшою компіляцією в ES 5 через babel. Але насправді не варто боятися TypeScript – за ним стоїть така велика корпорація, як Microsoft, яка навряд чи кине все на свавілля.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


2. SCSS

Написання CSS саме по собі веселе, але коли таблиця стилів стає величезною, то стає і складне її обслуговувати. І ось у такому разі нам допоможе препроцесор. SASS – Syntactically Awesome Style Sheets, або <> і, зокрема, варіант синтаксису SCSS, дозволяє використати функції, недоступні в самому CSS, наприклад, змінні, вкладеності, миксины, спадкоємство і інші приємні речі, що повертають зручність написання CSS.

Як тільки Ви починаєте користуватися SASS, препроцесор компілює ваш SASS- файл і зберігає його як простий CSS- файл, який ви можете використати як завжди.

На SASS написані усі сучасні UI фреймворки, у тому числі Bootstrap і Foundation. І якщо раніше ви використали їх без SASS, то можливості, які відкриються перед вами, дуже приємно вас здивують.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


3. Нейронні мережі

Штучні нейронні мережі застосовуються в різних галузях науки: починаючи від систем розпізнавання мови до розпізнавання вторинної структури білку, класифікації різних видів раку і генної інженерії.

Проте як вони працює зсередини і як почати їх використати самому? Пропонуємо поставити собі мету на літо – упізнати відповідь на ці питання і створити свою власною нейронку.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


4. Rust

Rust – це мова програмування загального призначення від компанії Mozilla, що розробляється з 2010-го року. Розробники Rust ставлять перед собою завдання, з одного боку, досягти продуктивності C/C++ (все ж розуміють, DSL ‘їм для розробки якого браузеру являється Rust?), а з іншої – примудритися зробити мову високорівневою і безпечною.

Як мінімум, це буде вагома ачивка у вашому резюме, як максимум – ви станете одним з перших експертів на зростаючому ринку.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


5. React

Реакт – не просто ще один фронтенд-фреймворк, це концептуально інший підхід до розуміння і роботи.

Розроблена в Facebook технологія була випущена не так давно і цього року все частіше і частіше вибирається для розробки великих веб, Android і iOS застосувань. React.js часто використовують в зв’язці з TypeScript.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube

До речі, розробка додатків для мобільних пристроїв – ще одна можлива мета і потенційне досягнення за літо. У такому разі вам знадобляться мови Java і Swift – почати кодить на них реально навіть за місяць.


6. Node.js

“Один хлопчак писав все на JavaScript, і клієнт, і сервер, говорив що подобається, зручно, читабельно. Потім його в дурну забрали, звичайно”.

JS на бекенде – це прекрасно і зручно. Крім того, сучасну веб-розробку без Node неможливо представити зовсім.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


7. Raspberry Pi

Одноплатний ПК Raspberry Pi розміром з сірникову коробку зміг швидко стати популярною платформою для різного роду проектів – як комерційних, так і не дуже. Тому є декілька причин, серед яких, – низька ціна комп’ютера, його відносна універсальність і відкритість.

Ціни на аналоги малинки на AliExpress починається від декількох доларів. Це означає, що ви буквально за копійки зможете реалізувати усі ці десятки ідей для розумного будинку, які часто з’являються у вашій голові.

Цьому так само сприяє величезна кількість різних матеріалів по темі в мережі.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


8. NoSQL

Останнім часом термін ” NoSQL” став дуже модним і популярним, активно розвиваються і просуваються всілякі програмні рішення під цією вивіскою.

Синонімом NoSQL стали величезні об’єми даних, лінійна масштабованість, кластери, відмовостійкість, нереляционность.

Проте, мало у кого є чітке розуміння, що ж таке NoSQL сховища, як з’явився цей термін і які загальні характеристики вони мають, але усі точно знають – це дуже потрібна річ.

За NoSQL схований величезний потенціал, і прийшов час його побачити.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


9. Бінарний робот

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *