Точність розпізнавання об’єктів на фото штучним інтелектом від Google досягла 94%


Багато хто з нас вже знайомий з ШІ від Google, завданням якого є розпізнавання об’єктів на фото. Google Photos використовує його спрощену версію, яка визначає на фотографіях кішок, собак, їжу або конкретних людей. Проте пошуковий гігант працює над дечим серйознішим, і зовсім нещодавно представив розробникам свої напрацювання.

Google Research Blog повідомляє, що система розпізнавання зображень, над якою працює команда Google Brain, досягла точності 93,9%. У 2014 році був отриманий результат 89,6%, досягнутий з використанням моделі Inception V1. Може здатися, що стрибок невеликий, але насправді він дуже істотний.

Зображення на мініатюрі новини демонструє різницю між алгоритмами 2014 і 2016 років. Система стала не лише краще розпізнавати об’єкти, але і описувати їх. Ще одним аспектом є те, що поточна модель, Inception V3, не лише розпізнає об’єкти на фото, але і зіставляє їх.

Ці результати були отримані шляхом ручної маркіровки сотень тисяч фото і передачі отриманих даних в TensorFlow. Алгоритм використовує створені людьми описи у відповідних ситуаціях, але також самостійно генерує нові.

Остання модель TensorFlow була викладена зовсім нещодавно, і викачати її можна тут. Також можна ознайомитися і з статтею від Google, присвяченою технічним аспектам цього питання.

Джерело: Android Authority

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *