Штучний інтелект Google DeepMind навчився запам’ятовувати інформацію для самостійного використання


Штучний інтелект DeepMind, що розробляється батьківською компанією Google, Alphabet, тепер може використати те, що вже є у нього в пам’яті.

Нова гібридна система, названа “Differential Neural Computer” (DNC), об’єднує в собі нейронну мережу і велике сховище даних, яким може користуватися ШІ, що порозумнішав. DNC комбінує зовнішню пам’ять з нейронно-мережевим підходом ШІ, численні пов’язані вузли якого працюють як мозок.

У серці системи знаходиться контроллер, що її, що постійно оптимізує, який порівнює отримані результати з бажаними і вірними. З часом він стає усе більш точним, одночасно розбираючись, як використати свої сховища даних.

Розглянемо генеалогічне дерево: після того, як комп’ютеру повідомили частину даних про родинні зв’язки, він самостійно відновлює дерево до кінця, паралельно оптимізуючи свою пам’ять.

В якості іншого прикладу розробники приводять лондонське метро. Після навчання основам ШІ здатний самостійно прокладати маршрути. Звичайно, такий функціонал є у будь-якого застосування, але ця система не бере інформацію із заздалегідь створених таблиць – вона будує маршрут повністю самостійно, обробляючи величезну кількість даних.

Це означає, що, навчившись на лондонській підземці, частину своїх знань система зможе застосувати і в нью-йоркському метро.

У ще одному тісті DNC надали два факти: “Джон знаходиться на ігровому майданчику” і “Джон узяв м’яч”. Використовуючи ці дані, пам’ять і глибинне навчання, система змогла коректно відповісти на питання “Де м’яч”?. (Якщо ви не зрозуміли, м’яч на ігровому майданчику )

Так, такі висновки здаються простими для людського мозку, але ось віртуальні помічники на кшталт Siri так не вважають.

Це нововведення є ще одним кроком до створення комп’ютера, здатного мислити незалежно, і коли це станеться, ми зможемо насолодитися роботизованою утопією – ну або технологічною антиутопією, це вже залежить від вашого погляду.

Джерело: Science Alert

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *