Штучний інтелект від Google навчився досліджувати фізичний світ і виводити базові закони фізики


Команда Google DeepMind разом з дослідниками Каліфорнійського університету Беркли навчили ШІ розвивати свої здібності шляхом взаємодії з об’єктами без використання минулого досвіду і початкового знання фізичних законів.

Черпаючи натхнення в дітях, команда дослідників вирішила навчити ШІ копіювати людську здатність взаємодіяти з фізичними об’єктами і визначати їх вагу, стан і податливість.

Дослідження під назвою “Вчимося виконувати фізичні експерименти через навчання з підкріпленням” (“Learning to perform physics experiments via deep reinforcement learning”) пояснило, що, незважаючи на останні досягнення в області штучного інтелекту, машини все ще не можуть розуміти наш фізичний світ: “Навряд чи ці системи зможуть конкурувати з науковою інтуїцією навіть маленької дитини”.

Провідний дослідник Миша Денил (Misha Denil) разом зі своєю командою провів ряд експериментів в різних віртуальних реальностях, в яких ШІ пропонувалося оцінити властивості декількох блоків.

У першому експерименті, який називався “Якої важче”, ШІ давалися чотири блоки однакового розміру, але різної маси. Система повинна була визначити, якої з них важче.

Якщо ШІ знаходив правильний блок, то він отримував нагороду, якщо ні, то ШІ отримував негативний відгук. Завдяки такій техніці навчання ШІ зміг зрозуміти, що єдиний спосіб отримати інформацію про вагу блоків – це взаємодіяти з ними і дивитися на їх реакцію.

Другий експеримент – ” Вежі” – використав вежу з п’яти блоків, частина яких була не видна. Цього разу ШІ повинен був дізнатися, із скількох блоків складалася вежа, шляхом взаємодії з ними.

Завдяки цьому дослідженню стало зрозуміло, що ШІ здатний вирішувати завдання і без первинного знання фізичних властивостей і законів.

Джерело: The Stack

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *