10 найгарячіших IT- новин року, що минає: чим 2016 рік запам’ятався програмістам


2016 у світі розробки змінив якщо не все, то дуже багато що. Як ми живемо, думаємо, мріємо і любимо. Давайте згадаємо найгарячіші новини року, що минає: те, що запам’яталося нам найбільше. Принаймні, поки не сталося повстання роботів і у нас є така можливість.


1. Команда хакерів отримала $22 000 за пильну увагу до PornHub

Вони зламали Pornhub і запрацювали на цьому $22 000. Вони отримали гроші за виявлення двох use – after – free уязвимостей в PHP і доказ того, що їх можна використати для реальних атак.


2. Думка Дурова про редизайн ВКонтакте і відповідь розробників

Хороший привід згадати нашу першу реакцію на новий дизайн соціальної мережі і порівняти з поточним відношенням до нього. Напевно, все, що не робиться – дійсно до кращого!


3. Як навчитися розробляти ігри – розробник з 20-річним стажем опублікував детальну блок-схему

У керівництві перераховані основні області програмування, пов’язані з геймдевом. Вивчення кожної наступної навички базується на знаннях, отриманих на попередніх етапах. Так, наприклад, перш ніж перейти до програмування ігрових движків, треба навчитися програмувати ігри, освоїти математику в необхідному об’ємі, на базовому рівні вивчити область Computer Science, у декілька етапів освоїти основні мови програмування і виконати декілька інших кроків.


4. Баг в iOS призводить до перетворення iPhone на ” цеглину” при установці дати на 1 січня 1970 року

Телефон перестане завантажуватися, зависаючи на показі логотипу Apple. При цьому фокус з відновленням через DFU не спрацює: ви отримаєте повідомлення, що все пройшло успішно, але завантаження знову зупиниться.


5. Створений TrumpScript – мова програмування, названа на честь Дональда Трампа

На GitHub з’явилися первинники мови програмування TrumpScript, грунтованого на Python, який імітує поведінку Дональда Трампа – американського бізнесмена і медіамагната, а також поточного президента США (несподівано).


6. Була зафіксована рекордна DDoS- атака потужністю більше терабита, проведена 145 000 камер спостереження

У атаці брали участь не прості комп’ютери – цей потік генерували всілякі зламані роутеры, камери спостереження і подібні речі, що належать Інтернету речей.


7. Роскомнадзор заблокував 127.0.0.1

Виходить, що Роскомнадзор в деякому розумінні спробував заблокувати самого себе, чого так довго чекав багато хто в Інтернеті.


8. Штучний інтелект Google придумав свій алгоритм шифрування і виявився не здатний зламати його самостійно

Дослідники з проекту Google Brain вже навчили ШІ творити, але тепер вони створили дещо ще цікавіше: вони реалізували штучний, створений незалежно від людини алгоритм шифрування.


9. На GitHub опублікований код системи, яка дозволить користуватися інтернетом без доменів і серверів

На GitHub був опублікований цікавий проект – web2web. Він представляє з себе веб-сторінку, яка завантажує свій вміст за допомогою технології торентів і блокчейнов і може працювати без центральних серверів і доменів.


10. Линус Торвальдс визнав, що в останній релиз Linux витекло трохи “buggy crap”

У релизе ядра Linux під номером 4.8 була виявлена серйозна помилка. Це викликало неабияке невдоволення у Линуса Торвальдса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *