Nival створила перший у світі нейромережевої ШІ для гри “Бліцкриг 3”


Компанія Nival повідомила, що їй вдалося вирішити одне з самих амбітних завдань штучного інтелекту останнього часу – створити чесний нейромережевий ШІ для RTS (стратегій в реальному часі), який не використовує приховану інформацію про супротивника і грає на рівні топових гравців. Над цим завданням працює велике число провідних світових компаній, включаючи DeepMind, IBM і інші.

Створений ШІ отримав споконвічно російське ім’я Борис. Кожні декілька секунд Борис аналізує ігрову сесію і на основі отриманих даних передбачає поведінку супротивника, що дозволяє йому застосовувати складні контр-стратегии зі свого боку. Сергій Орловський, засновник і CEO Nival, відмітив:

Попри те, що над цим завданням б’ються провідні компанії світу, нам першим вдалося створити нейромережевий ШІ для RTS. Помічу, Борис грає чесно і не використовує інформацію під туманом війни, а також іншу приховану інформацію про супротивника. Ми заклали йому тільки базові дії, але у міру свого навчання він винайшов різноманітні стратегії, і тепер уже сам приймає рішення як талановитий полководець. Навіть нам стало важко передбачати його дії, а головне – відрізняти їх від людських.

Демонстрацію можливостей генерала Бориса можна побачити на відео нижче. У нім проти ШІ б’ється один із співробітників Nival. За словами розробників, навіть їм складно передбачити дії Бориса.

У компанії відмічають, що створення подібного нейромережевого штучного інтелекту зрештою наближає момент, коли захищати вітчизну будуть роботи під керівництвом ШІ.

“Бліцкриг 3” – комп’ютерна гра в жанрі RTS, що розробляється і видавана російською компанією Nival. З 6 травня 2015 року проект знаходиться в ранньому доступі сервісу Steam. Релиз гри запланований на перший квартал 2017 року. Повна версія включатиме три поодинокі кампанії, що охоплюють основний період Другої світової війни, реальні кадри історичних хронік і багато що інше.

Джерело: Nival

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *