“Анти-prisma”: фахівці університету Беркли розробили додаток, що перетворює картини Моне у фотографії


Нове застосування грунтоване на технології штучного інтелекту. Воно дає ефект, зворотний додатку типу Prisma, і навіть може перетворити коня на зебру, а зиму – в літо (і навпаки).

Роботи в стилі імпресіонізм відбивають швидше почуття і відчуття художника, чим реальні види. Тепер, завдяки фахівцям Каліфорнійського університету у Беркли, вам не доведеться їхати в Нормандію і чекати ідеального освітлення, щоб побачити те, що бачив художник. За допомогою технології “перенесення стилю зображення”, живопис імпресіоніста Моне може набувати цілком фотореалістичного вигляду. За допомогою цієї ж технології штучного інтелекту нудні бляклі фото пейзажу можуть перетворитися на мальовничі полотна, нічим що не поступаються творам Моне.

Чим нова програма відрізняється від інших застосувань для обробки фото?

Подібні програми зараз мають великий попит. Але найчастіше вони припускають лише накладення стилів і зображень поверх інших. Дослідники університету Беркли вибрали інший напрям. Так, наприклад, тепер можна узяти звичайне фото і перетворити його на картину Моне, Ван Гога, Сезанна або Укійо-е. Їм також вдалося переробити зиму у весну, яблука – в апельсини (досить дивні, якщо чесно) і навіть коней – в зебр.

Найцікавіше в цій технології те, що в ній використовується система так званих “непарних даних”. Тобто у додатка немає фотографії того самого місця, зробленої в той самий момент, коли Моне малював свою картину.

Замість цього ми використовуємо знання про стиль живопису Моне і стилі фотографій пейзажу. На основі цих відмінностей ми можемо припустити, як би виглядало зображення в тій або іншій формі.

Основні труднощі в створенні програми

Усе це легше сказати, ніж зробити. Спочатку вченим треба було виявити стилістичні відмінності, зрозумілі ШІ. Потім їм треба було відібрати кращі зображення з сотень фотографій на основі вибору, зробленого людьми і машинами. У ідеалі система повинна мати властивість ” циклічності”. Так само, як ви при перекладі з англійського на російський і назад прагнете отримати текст, максимально наближений до оригіналу, програма прагне при подвійній обробці давати максимально якісні зображення. І у більшості випадків (якщо не враховувати втрату якості зображення) у неї це виходить.

Джерело: Engadget

Звичайно, залишається і недосконалість. Алгоритмам ШІ треба мати справу з множиною різних стилів як картин, так і фотографій, тому при перенесенні виникають помилки. Однією з основних складнощів є геометрична трансформація, як у випадку з перетворенням кота в собаку. Команда університету у Беркли визнає, що доки методика поступається технологіями навчання з парними даними. Проте, варто відмітити, що загалом і в цілому технологія ШІ на подив добре справляється з поставленим завданням. Швидше за все, результати використання цього застосування скоро з’являться у вас в стрічці в Instagram. Що бажають самостійно випробувати програму в Linux можуть викачати первинники вже зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *