MIT представив систему ComText, що покращує розуміння команд роботами


Незважаючи на усі досягнення в області машинного навчання і штучного інтелекту, можливості роботів залишаються дуже обмеженими. Вони добре виконують запрограмовані послідовності дій, проте все ще не здатні розуміти усі нюанси людської мови. Наприклад, контекст сказаного.

Співробітники лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (MIT CSAIL) представили систему ComText (від англ. commands in context – контекстуальні команди), яка схожа на розумного помічника Amazon Alexa. Їх загальною рисою є здатність виконувати широкий спектр команд, що вимагають контекстуального знання про об’єкт і оточення.

Як працює ComText?

Людська пам’ять про факти буває двох типів. Семантична пам’ять грунтується на фактах (небо – блакитне), епізодична пам’ять – на персональних відчуттях і досвіді. Навчання роботів зазвичай грунтується на семантичному підході, при якому існує великий пропуск в знаннях про події або факти, які можуть бути пов’язані з майбутніми запитами. ComText може ” імітувати” епізодичну пам’ять про розмір, форму, позицію, тип об’єкту і навіть його власника, записуючи отримані факти у базу знань. Використовуючи її, система може узагальнювати запити, знаходити в контексті сенс і відповідати на команди.

Для прикладу розглянемо наступну ситуацію. Роботові повідомляється, що одна коробка на столі наповнена крекерами, інша – цукром. Потім подається команда – “принеси мені перекусити”. Робот розуміє, що цукром перекусити не вийде, і тому він принесе коробці з крекерами.

Професор комп’ютерних наук Вашингтонського університету Люк Цетльмоер так прокоментував цю розробку:

Створення подібної системи – наступний крок назустріч створенню робота, що уміє спілкуватися з людьми в звичнішій нам манері.

Нагадаємо, що в травні учені тієї ж лабораторії навчили роботів навчати один одного без втручання людини.

Джерело: MIT News

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *