Microsoft приєдналася до Open Source Initiative в якості корпоративного спонсора


27 вересня Open Source Initiative оголосила про те, що компанія Microsoft стала офіційним спонсором організації.

Заснована в 1998 році, Open Source Initiative зараз є одним з найуспішніших прибічників програмного забезпечення з відкритим початковим кодом. Компанія займається питаннями освіти, співпраці і “відвертання зловживання ідеалами і ідеями, властивими руху Open Source”.

Спонсорська підтримка – це гучне визнання значення відкритого початкового коду. Також ця співпраця надає організації такі необхідні грошові кошти, хоча в заяві і не вказано, яку саме суму виділила Microsoft.

Трохи історії

У останні 15 років Microsoft радикально змінила свої погляди на безкоштовне і відкрите програмне забезпечення.

У 2001 році CEO компанії, яким на той момент був Стів Баллмер, описував Linux як ” рак”, який “чіпляється до всього в сенсі інтелектуальної власності”. У подальші роки відношення Microsoft до Open Source полагідніло, і в двохтисячних компанія випустила дві нові відкриті ліцензії: Microsoft Community License і Microsoft Permissive License.

Microsoft відкрила первинники .NET Framework і інших продуктів, таких як Visual Studio і Typescript. Окрім цього, вона портировала Bash на Windows, а Powershell і .NET – на Linux і macOS. І, напевно, найнесподіванішим стало приєднання Microsoft до Linux Foundation.

І ось ми тут. Спонсорство Open Source Initiative компанією Microsoft є ще одним нагадуванням про те, що прагнення компанії до програмного забезпечення з відкритим початковим кодом і прозорості – більше, ніж порожні слова. Погані старі дні Баллмера і “підтримати, надбудувати і знищити” давно пройшли.

Джерело: The Next Web

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *