Знімки екрану і конвертер валют: випущена Opera 48


Окрім цього, додані можливість видалення небажаних пропозицій автозаповнення в адресному рядку, перенесення закладок з браузерів Edge і Yandex, а також поліпшена чіткість промальовування інтерфейсу для моніторів з високим розділенням. Про усе це розробники Opera повідомили у своєму блозі.

Легкий пошук

Оновлений інструмент пошуку Opera дозволяє шукати, копіювати текст і ділитися ім. При виділенні тексту автоматично відкриється спливаюче віконце з пропозицією пошуку тексту у встановленій за умовчанням в налаштуваннях браузеру пошуковій системі.

Конвертація валют, одиниць виміру і часових поясів

Корисна фича, яка допоможе вам в автоматичному режимі переводити одиниці виміру, валюту, які зустрічаються на іноземних веб-сторінках, в зручне для вас представлення: унції в грами, швейцарські франки в рублі, дюйми в сантиметри. Хочете дізнатися, скільки буде часу у вашому регіоні, коли почнеться футбольний матч улюбленої англійської команди? Не проблема, Opera зробить все автоматично.

Opera 48 уміє конвертувати 16 одиниць виміру, час в 14 часових поясах і 32 валюти, повний список яких доступний у блозі розробників. Щоб скористатися новою функцією, досить усього лише виділити необхідний текст:

Знімок екрану

Ця функція перейшла в Opera 48 з браузеру Opera Neon, представленого раніше в 2017 році. Інструмент можна запустити з меню або бічної панелі, кликнувши на піктограму камери або ж натиснувши комбінацію Ctrl+Shift+5 (macOS: ⌘ + ⇧ + 5). Після ініціалізації інструменту з’явиться можливість настроїти кадр знімка, вибравши саме те, що хочеться ” сфотографувати”. Також доступна функція знімка усього екрану. Усі зображення можуть бути збережені як PNG- файли або просто скопійовані у буфер обміну.

Видалення непотрібного автодоповнення

Opera 48 для Windows і Linux дозволяє видаляти підказки URL- адрес. Будь то помилкове введення або сторінка, від якої ви просто хочете позбавитися, один клик миші видалить адресу з історії і форми автодоповнення.

Імпорт закладок з Edge і Yandex

В порівнянні з минулими релизами браузеру додана можливість переносити збережені закладки і дані з веб-браузерів Edge і Yandex. Повний список підтримуваних для перенесення браузерів :

  1. Google Chrome.
  2. Mozilla Firefox.
  3. Microsoft Edge.
  4. Microsoft Internet Explorer.
  5. Safari.
  6. Yandex.
  7. Закладки, збережені в HTML- файлі.

Оновлений движок

Opera 48 працює на оновленій версії Chromium 61. Серед іншого, ця версія підтримує модулі JavaScript, що допомагає уніфікувати спосіб написання модульного JavaScript- коду. Тепер сторінки можуть також просити очищення файлів cookie, кешів і інших пов’язаних з ним даних шляхом відправки нового HTTP- заголовка. Окрім функціональних змін, движок також забезпечує поліпшену стабільність і безпеку.

Установка

Повний список змін і нововведень доступний у блозі продукту.

Джерело: блог Opera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *