Mozilla повністю припинить підтримку Firefox на Windows XP і Vista в 2018 році


4 жовтня Mozilla оголосила, що повністю перестане випускати оновлення безпеки свого браузеру для систем Windows XP і Vista в червні 2018 року. Також компанія настійно рекомендує користувачам перейти на новішу версію операційної системи. В перших, це дозволить мати доступ до усіх нових функцій браузеру. У других, операційні системи, не одержуючі оновлення безпеки, мають відомі експлойты і небезпечні для використання.

Передісторія

У квітні 2017 року Mozilla випустила Firefox 53, який вже не підтримував системи Windows XP і Vista. Замість цього користувачі були переміщені в програму розширеної підтримки Firefox, ESR. Firefox ESR призначений для шкіл, університетів, підприємств і інших користувачів, кому потрібна допомога з масовим розгортанням.

Користувачі, використовуючі Windows XP, не мають можливості отримати актуальну версію браузеру від Microsoft. Internet Explorer 8 є останньою версією, яку вони можуть встановити. IE 9 доступний тільки користувачам Windows Vista і Windows 7, а 10 і 11 версій – Windows 7 і Windows 8. Оскільки ні Internet Explorer, ні Chrome вже не підтримують застарілі ОС, багато хто використовує Firefox. Ймовірно, тому Mozilla довгий час випускала оновлення безпеки – це кращий варіант для сотень мільйонів користувачів.

Джерело: VentureBeat

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *