Nvidia представила платформу для повністю автономних автомобілів


Нова ітерація платформи Drive PX виробника графічних процесорів забезпечить більше 320 трильйонів операцій в секунду, що більш ніж в 10 разів перевершує обчислювальну потужність свого попередника. Pegasus продаватиметься автовиробникам і технологічним компаніям, розробляючим безпілотні автомобілі. Старт продажів планується в другій половині 2018 року.

Нині безпілотні автомобілі, які не вимагають втручання людини, існують лише в теорії. Це бачення майбутнього, коли транспортний засіб може впоратися з будь-яким завданням в усіх можливих умовах, є найпривабливішим для футуристів. Але знадобляться роки, можливо, десятиліття, перш ніж якість наших доріг і правила наздоженуть роботизовані автомобілі, які зможуть вільно переміщатися без обмежень.

Керівники Nvidia визнали, що безпілотні автомобілі 5 рівня спочатку будуть розгорнуті в університетських городках або аеропортах. Але як тільки їх життєво важливий потенціал буде реалізований, компанія чекає, що їх виведуть на громадські дороги. “Ці автомобілі врятують безліч життів”, – сказав Денни Шапиро, старший директор по автоматичному управлінню в Nvidia.

Тип комп’ютерів, вироблюваних Nvidia і її конкурентами, такими як Intel, являється, мабуть, найважливішою частиною безпілотного автомобіля. Все, що транспортний засіб ” бачить” своїми сенсорами – усі зображення, картографічні дані і аудіоматеріали, зібрані його камерами, – повинно оброблятися комп’ютером. При цьому система має бути дуже потужною (і, відповідно, великий), щоб миттєво обробляти дані і приймати рішення. Ось чому багато операторів цих автомобілів віддають перевагу позашляховикам, минивены і інші великі автомобілі.

Але Nvidia заявляє, що сильно зменшила свій графічний процесор, що зробило його зручнішим для виробництва транспортних засобів. Pegasus може виробляти потужність, еквівалентну “100-серверному дата-центру, при цьому його розмір еквівалентний номерному знаку”.

Кілька років тому Nvidia почала працювати над безпілотними транспортними засобами і уклала партнерські стосунки з десятками автовиробників і постачальників: Baidu, Bosh, Toyota, Audi, Tesla, Volvo і іншими.

Nvidia також зробила ще два анонси на конференції. Перший – це партнерство з Deutsche Post DHL Group і автопостачальником ZF для розгортання повністю автономних вантажівок до 2019 року. А другий торкається раннього доступу до VR- технології Holodeck для дизайнерів і розробників. Інформацію про усі анонси компанії можна отримати в блозі Nvidia.

Джерело: The Verge

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *