Bleeping Computer: Chrome отримає функцію блокування майнинга на сайтах


Ці розмови в консорціумі розробників веб-браузерів Chromium почалися з середини вересня 2017 року, коли отримали поширення послуги майнинга прямо з веб-сторінок. Нагадаємо, що Pirate Bay одній з перших почала використати майнер-скрипт, наданий Coinhive, на своєму сайті.

Блокування JavaScript- коду

Багато користувачів стали помічати, що при відвідуванні деяких веб-сайтів споживання ресурсів процесора збільшується у декілька разів. Провиною всьому вбудований в код сайту JS- код від Coinhive, який використовує ресурси комп’ютера користувача для майнинга криптовалюты.

Свої ідеї по відвертанню такої крадіжки ресурсів користувача дав інженер Chrome, працюючий над проектом Chromium, Оджан Вафай :

Якщо інтернет-сторінка використовує більше Х% ресурсів ЦП впродовж Y секунд, ми переводимо її в режим “економії заряду батареї”, в якому виконувані завдання примусово зупиняються. Після цього спливає віконце, що дозволяє користувачеві відмовитися від перекладу сторінки в такий режим і продовжити роботу далі з таким споживанням ресурсів.
У разі, якщо вкладка не активна, то усі завдання на ній зупиняються повністю. Нам варто ще вирішити, які саме заходи для X і Y вибрати, але експерименти варто почати з 100 і 60 відповідно.
Я дійсно вважаю важливим додати подібний функціонал в майбутні версії браузеру. Але такі дозволи працюватимуть тільки за незвичайних умов запуску, а саме, коли сторінка робить насправді погані речі.

Внесення майнеров в чорний список

Наявність дозволу у браузері для блокування JS- коду, який викликає високопродуктивні операції ЦП впродовж тривалого періоду часу, є кроком вперед. Проте інженери Google відхилили ідею внесення JS- коду майнеров на рівні браузеру в чорний список, як непрактичну.

Ми не можемо знайти шаблони коду, щоб надалі використати їх для блокування майнеров на рівні браузеру. Веб-сторінки можуть просто змінювати код для майнинга, який не блокуватиметься браузером. Блокування завантажень подібних майнинг-скриптов можливе з використанням розширень.

На даний момент користувачі Chrome можуть блокувати майнинг-скрипты у браузері через такі розширення, як AntiMiner, No Coin і minerBlock. Деякі блокувальники реклами і антивірусні продукти також можуть блокувати майнеры.

Джерело: BleepingComputer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *